Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 55 informacji. Wszystkie poniżej.

Okradał piwnice »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie RH
Strzelińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonywanie włamań do piwnic i pomieszczeń gospodarczych na terenie całego powiatu. W jego mieszkaniu znaleziono przedmioty pochodzące z kradzieży.
Zdjęć: 1  

Konkurs jakiego nie było »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie RH
Ku zaskoczeniu organizatorów, którzy nie śmieli nawet o tym marzyć, o nowym konkursie poetyckim ogłoszonym przez Strzeliński Ośrodek Kultury mówi się na salonach kulturalnych w całej Polsce. Już wkrótce komisja konkursowa ogłosi laureatów wybranych spośród setek uczestników.
Zdjęć: 1  

Majowy Weekend  »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie red.
W związku rozpoczynającym się długim weekendem w dniach od 30 kwietnia do 4 maja strzelińska policja prowadzić będzie działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

Nowy sprzęt dla strzelińskich policjantów  »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie red.
29 kwietnia w strzelińskiej komendzie Policji odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego ufundowane przez Starostę oraz 4 zestawy komputerowe zakupione ze środków finansowych Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie i strzelińskich Wodociągów.
Zdjęć: 3  

Z myślą o basenie »
Tekst opublikowany 2009-04-30, opracowanie Robert Harhala
Między ulicą Generała Okulickiego, a boiskiem Orlik powstaje parking, mający w przyszłości służyć nie tylko uczestnikom rozgrywek sportowych, ale przede wszystkim użytkownikom basenu.
Zdjęć: 1  

Postawią nowy budynek »
Tekst opublikowany 2009-04-29, opracowanie PM
Zabudowa strzelińskiego rynku nie należy do najpiękniejszych w kraju. W najbliższym czasie może się to nieco zmienić.
Zdjęć: 1  

Strażacy zdawali egzamin »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dla 41 strażaków 19 kwietnia będzie na pewno ważną datą w ich karierze. Na ten dzień zaplanowany został egzamin, który zakończył szkolenie podstawowe dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 3  

Awansowali do 2 ligi! »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Drużyna Granitu II Strzelin wywalczyła awans do II ligi tenisa stołowego! W decydującym meczu rozgromili Koronę Osiek 10:2.
Zdjęć: 1  

Odnaleziono poszukiwanego mężczyznę  »
Tekst opublikowany 2009-04-28, opracowanie Michał Dróbka / infobrzeg.pl
Wczoraj w nocy poszukiwano zaginionego mężczyznę. W akcji brało udział kilkanaście jednostek z Oławy, Strzelina oraz Brzegu, w sumie ponad 50 policjantów.
Zdjęć: 2  

3 Maja w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie DA
Zbliża się Święto Konstytucji 3 -ego Maja. Tego dnia w Strzelinie tradycyjnie odbędą się uroczystości.

Jakość najważniejsza »
Tekst opublikowany 2009-04-27, opracowanie RH
Jak zrobić na kliencie przysłowiowe pozytywne pierwsze wrażenie w czasie krótszym niż 10 sekund? Czy wystarczy przyjazny ton i mowa ciała okazywana wzrokiem, postawą, gestami i wyglądem?
Zdjęć: 2  

O krok od tragedii  »
Tekst opublikowany 2009-04-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wiele szczęścia miała mieszkanka Karnkowa, która kierowała samochodem osobowym marki Renault Megane w przód którego uderzyło oderwane koło z naczepy samochodu ciężarowego marki Scania
Zdjęć: 1  

Na gościnnych występach. Zobacz Film! »
Tekst opublikowany 2009-04-25, opracowanie Michał Dróbka/ infobrzeg.pl
Trzej mężczyźni, mieszkańcy Strzelina zostali ujęci w Gnojnej gm. Grodków, po pościgu prowadzonym od Brzegu po nie zatrzymaniu się do kontroli.
Zdjęć: 1  

Tajemnica ratusza »
Tekst opublikowany 2009-04-24, opracowanie PM
Tadeusz Weltner, były mieszkaniec Strzelina, postanowił po latach opowiedzieć o wydarzeniach, których świadkiem był jako młody chłopak.
Zdjęć: 3  

Pomogą uzyskać fundusze »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie RH
Stale słyszymy o możliwości pozyskiwania funduszy unijnych, zwłaszcza na przedsięwzięcia mające duże znaczenie dla lokalnych społeczności. I chociaż chętnych na unijne pieniądze jest wielu, każdy szybko przekonuje się, że ich pozyskanie nie jest łatwe.
Zdjęć: 1  

Najmłodsi do szkoły »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie PM
Jak poinformowały władze gminy Przeworno, niedługo rozpocznie się przebudowa części pomieszczeń w tamtejszej szkole podstawowej. Ma ona na celu utworzenie Gminnego Przedszkola Publicznego.

Slot Art Festival »
Tekst opublikowany 2009-04-23, opracowanie Red.
W dniach 1 i 2 maja w Nowogrodźcu będzie miało miejsce wielkie, nowatorskie wydarzenie, jakim jest SLOT FEST.
Zdjęć: 1  

Marszałek w szpitalu »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie RH
Strzelińskie Centrum Medyczne odwiedził wicemarszałek województwa dolnośląskiego Piotr Borys, który zajmuje się między innymi polityką zdrowotną w naszym regionie.
Zdjęć: 1  

Szynobusem do Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie RH
Uruchomienie przewozów pasażerskich autobusami szynowymi na trasie Wrocław – Strzelin zakłada między innymi plan uruchomienia systemu wrocławskiej kolei aglomeracyjnej.
Zdjęć: 1  

Płonie Decopol w Krzepicach  »
Tekst opublikowany 2009-04-22, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
W Krzepicach płoną magazyny paliw płynnych spółki DECOPOL. Słup dymu sięga tysiąca metrów i widoczny jest z kilkudziesięciu kilometrów. Trwa akcja ratunkowa. Na miejscu są strażacy z PSP Strzelin oraz prawie wszystkie zastępy strażaków z terenu powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 17  

140 lat historii »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie Robert Harhala
Stary, wysłużony wiadukt na ulicy Dzierżoniowskiej przeszedł do historii. Wystarczył jeden dzień, by ta znana nam wszystkim budowla przestała istnieć. Most rozebrano wykorzystując ciężki sprzęt.
Zdjęć: 2  

Więcej lotów z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie Red.
Rośnie zainteresowanie lotami z Wrocławia do zagranicznych regionów turystycznych. W ofercie wrocławskiego Portu Lotniczego dostępne jest nowe połączenie, będące prawdziwą gratką dla podróżujących.

Dolnośląsko-opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego »
Tekst opublikowany 2009-04-21, opracowanie INTERIA.PL
Prof. Ryszard Legutko, Beata Kempa, Andrzej Jaroch i Sławomir Kłosowski to niektórzy z kandydatów do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwość okręgu dolnośląsko-opolskiego.

Awionetka spadła na lotnisko w Skarbimierzu  »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Michał Dróbka/ infobrzeg.pl
Dwie osoby zostały ranne w wypadku awionetki w Skarbimierzu. - Obrażenia rannych nie zagrażają ich życiu - poinformował rzecznik opolskiej policji nadkom. Maciej Milewski.
Zdjęć: 10  

Wymowne ostrzeżenie »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Robert Harhala
Wyjątkowo groźnie wyglądające zdarzenie drogowe było niezapomnianym widokiem dla kierowców, jadących w czwartek rano drogą 395. Samochód osobowy zawisł na balustradzie przepustu.
Zdjęć: 3  

Wybuch pieca w firmie „Urzędowski” »
Tekst opublikowany 2009-04-20, opracowanie Agata Jurczak
Duża chmura dymu po silnym wybuchu pieca oraz straż pożarna na sygnale wstrząsnęły Ziębicami w poniedziałkowy poranek.
Zdjęć: 5  

Mała rewolucja w edukacji »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie RH
Już 1 września 2009 roku wejdzie w życie reforma programowa w szkołach. Choć najbardziej znanym novum jest obniżenie wieku rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej do sześciu lat, to tak naprawdę to tylko jedna ze zmian i to wcale nie najistotniejsza.
Zdjęć: 1  

Groźna plama »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Plama oleju, znajdująca się na drodze w miejscowości Jegłowa, stwarzała duże zagrożenie dla przejeżdżających kierowców. Dzięki szybkiej akcji strażaków nie doszło do tragedii.
Zdjęć: 2  

Derby znowu odwołane »
Tekst opublikowany 2009-04-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Po raz kolejny kibice Strzelinianki Strzelin i Świtezi Wiązów nie mogli obejrzeć pojedynku tych drużyn. Z powodu żałoby narodowej odwołane zostały wydarzenia sportowe.

Granit poznał rywala »
Tekst opublikowany 2009-04-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin poznali swojego rywala w walce o I ligę. Będzie nim ekipa KS „VIRET CMC” Zawiercie. Czeka nas wiele emocji.
Zdjęć: 1  

Przepis na sukces »
Tekst opublikowany 2009-04-15, opracowanie kt
Szczypta tajemnicy, trochę miłości, dobrze wyselekcjonowany odbiorca i przemyślana strategia marketingowa. Składniki trzeba odpowiednio wymieszać, aby w efekcie otrzymać światowej sławy bestseller.
Zdjęć: 2  

W Czarnobylu czas się zatrzymał »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie Karolina Wieczorek
Karol Dudyński i Dawid Bociek w ostatni dzień marca wyjechali do Czarnobyla. Chcieli zobaczyć, jak wygląda to miejsce 23 lata po wybuchu.
Zdjęć: 16  

Przestańcie wypalać trawy!  »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tylko w ostatnim tygodniu odnotowano serię groźnych pożarów powstałych w wyniku umyślnego działania człowieka. Jest to bardzo zła tradycja, z którą od lat zmagają się strzelińscy strażacy. Wypalanie traw nie jest sposobem na odnowienie łąki.
Zdjęć: 3  

Eliminacje dla podstawówek »
Tekst opublikowany 2009-04-14, opracowanie DA
W czwartek, 16 kwietnia, o godz. 10 w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbędą się eliminacje powiatowe IX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Będzie monitoring i przedszkole »
Tekst opublikowany 2009-04-11, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
Cała piętnastka radnych zebrała się w ratuszu miejskim podczas kolejnej w tym roku sesji Rady Gminy. Obrady poprzedził sympatyczny gest lokatorek przekazanych przez gminę dzień wcześniej mieszkań socjalnych.
Zdjęć: 2  

Tytuły w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2009-04-11, opracowanie Tomasz Skuter-Protokowicz
W decydującą fazę wkroczyły przygotowania do dwóch ważnych startów strzelińskiego sztangisty Mirosława Życzkowskiego. Początkiem maja w Białogardzie będzie on bronić tytułu mistrza Polski. Trzy tygodnie później w Rosji wystąpi w Mistrzostwach Europy, gdzie bronić będzie srebrnego medalu zdobytego przed rokiem w czeskim Bohuminie.
Zdjęć: 1  

Spotkanie z Marią Czubaszek »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie Majewski Piotr
Co jakiś czas mieszkańcy naszego miasta mają okazję spotkać znane i szanowane postaci ze świata polityki lub mediów. Tym razem zawita do nas Maria Czubaszek.
Zdjęć: 1  

Szaleństwa panów na quadach »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie Majewski Piotr
Otrzymaliśmy ostatnio informację od jednej z naszych czytelniczek odnośnie ludzi szalejących na quadach w okolicach Gębczyc.

To niesprawiedliwe!!! »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie Robert Harhala
Prawie o połowę mniej środków na rehabilitację społeczną otrzymał w tym roku Powiat Strzeliński z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sytuacja ta była tematem konferencji zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Zdjęć: 2  

Poparzenie 10-miesięcznego dziecka »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie red.
Po godzinie 12 na płycie boiska wylądował helikopter który zabrał poparzone 10 miesięcznie dziecko.
Zdjęć: 2  

Na ratunek dzieciom  »
Tekst opublikowany 2009-04-10, opracowanie tom
Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z ubiegłorocznym podatkiem. Coraz więcej z nas przekazuje procent ze swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Jedną z nich jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego.
Zdjęć: 2  

Konkretne projekty »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie RH
Trwają działania w ramach Strzelińskiego Partnerstwa Lokalnego. Celem organizowanych warsztatów jest wypracowanie, wybór i wdrożenie najlepszych projektów służących ożywieniu gospodarczemu powiatu.
Zdjęć: 3  

Wiedza to życie »
Tekst opublikowany 2009-04-09, opracowanie RH
Kiedy zdarzy się wypadek, często kilka minut decyduje o życiu. Podstawowa wiedza i kilka prostych czynności wystarczy, by ofiara przeżyła. Niestety wciąż zbyt mało osób wiedzę taką posiada.
Zdjęć: 3  

Będą mieli na czym się uczyć »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie PM
ZSP 1 w Strzelinie podjęło współpracę z firmą Citroen Tubek Sp. z o.o. Szkoła otrzymała części samochodowe do nauki zawodu.
Zdjęć: 2  

Co? Gdzie? Kiedy? »
Tekst opublikowany 2009-04-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Terminarz najbliższych wydarzeń sportowych w naszym powiecie:

„Feniks” powstał z popiołów »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie PM
Umożliwienie uczniom korzystania ze szkolnej bazy sportowej to główne założenie klubu sportowego, który powstał przy ZSP 1 w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Krwawy dobroczyńca »
Tekst opublikowany 2009-04-07, opracowanie Kornelia Trytko, współpraca Agata Jurczak
Mięso zabitych ludzi sprzedawane na targowiskach. Paski i szelki z ludzkiej skóry. 40 ofiar. Ponad 20 lat rzezi. Intrygująca, a jednocześnie ciemna karta z dziejów Ziębic, jest wciąż odkrywana na nowo.
Zdjęć: 9  

Cudze chwalicie... »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie PM
W piątek, 3 kwietnia, w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie odbyła się 6. impreza organizowana przez uczniowski klub „Talent”.
Zdjęć: 2  

Jest nadzieja »
Tekst opublikowany 2009-04-06, opracowanie RH
Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec przekazał 100 tysięcy złotych na Dom Książąt Brzeskich. Tak szybka odpowiedź na wniosek zarządu powiatu strzelińskiego oraz przychylność wojewody pozwala mieć nadzieję na przywrócenie do życia tego pięknego budynku.
Zdjęć: 2  

Wiosna na sportowo »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzelinie przygotował cykl sportowych imprez. Z pewnością każdy sportowiec znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy dla Państwa dokładny terminarz.

Srebrne medale Mistrzostw Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Granit Strzelin wywalczył mistrzostwo drugiej ligi seniorów i zdobył srebrny medal podczas Drużynowych Mistrzostw Dolnego Śląska kadetów i młodzików.
Zdjęć: 1  

Rozdajemy bilety »
Tekst opublikowany 2009-04-03, opracowanie aw
Dla internautów mamy specjalny konkurs. Na rozdanie czekają bilety na koncert „Źródło”, na który składają się piosenki Jacka Kaczmarskiego i recital Krzysztofa Daukszewicza.
Zdjęć: 1  

Ciągnik zablokował rondo »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie red.
Uszkodzony ciągnik zablokował rondo w czwartkowy słoneczny poranek. Ciągnik na kilkadziesiąt minut utrudnił przejazd przez rondo.....
Zdjęć: 3  

Światełko dla Ojca Świętego »
Tekst opublikowany 2009-04-02, opracowanie RH
Zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników muzyki i poezji. Plenerowy spektakl światła i dźwięku, muzyka poważna w zestawieniu z elektroniczną, projekcje obrazów na ścianach budynków – to wszystko zobaczymy już dziś w ramach widowiska in memoriam Janowi Pawłowi II „Światełko dla Ojca Świętego”.
Zdjęć: 2  

Uważaj na zakręcie »
Tekst opublikowany 2009-04-01, opracowanie RH
Na mapie drogowych zagrożeń naszego powiatu są miejsca bardziej i mniej znane. Do tych drugich należy niewątpliwie zakręt przy wjeździe do Piotrowic. Niedawno doszło tu do dwóch wypadków.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl