Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 167 informacji. Wszystkie poniżej.

Zwycięstwo na koniec obozu »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki Strzelin wrócili z obozu przygotowawczego z Dzierżoniowa. W ostatnim meczu sparingowym pokonali trzecioligową Lechię 2:0.
Zdjęć: 2  

Klacz szuka domu »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie aj
Roczna klacz szuka opiekuna i przyjaciela, który zapewni jej spokój i bezpieczeństwo.
Zdjęć: 2  

Na sesji o budżecie i ogłoszeniach »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej Wiązowa radni debatowali nad najważniejszą dla funkcjonowania samorządu uchwałą. Ostatecznie uchwalono ponad dwudziestomilionowy budżet na ten rok.
Zdjęć: 3  

Strzelin ostoją pamięci o Hucie Pieniackiej  »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie UM Strzelin
Pamięć okrutnie pomordowanych mieszkańców Huty Pieniackiej uczciła w ostatnią niedzielę burmistrz Dorota Pawnuk. Strzelińskie obchody 67. rocznicy pogromu zorganizowano tradycyjnie w kościele p.w. Matki Chrystusa i św. Jana Apostoła Ewangelisty.
Zdjęć: 2  

Zaplanuj spotkanie z piosenką »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie opr. KK
Już za cztery miesiące odbędzie się XI Ogólnopolskie Spotkana z Piosenką - "Stare po nowemu". Zaprezentuj niezapomniany polski przebój w swojej aranżacji.

Spadek Indeksu Dostępności Kredytowej »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Styczniowy spadek średniej pensji pociągnął w dół Indeks Dostępności Kredytowej Open Finance i TVN CNBC. W ujęciu rocznym notujemy jednak największy w historii wzrost barometru – o 10,65 proc.
Zdjęć: 2  

Surowcowa hossa może zagrozić gospodarce »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Rosnące ceny surowców energetycznych, metali i produktów rolnych stają się barierą wzrostu gospodarczego. Na razie powodują narastanie inflacji i reakcje banków centralnych, zmuszonych do podnoszenia stóp procentowych.
Zdjęć: 1  

Kupowanie auta będzie łatwiejsze »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie opr. MG
Jutro rozpoczyna swoją działalność portal CarDeal.pl - serwis dzięki któremu osoba poszukująca samochodu będzie mogła w łatwy sposób porównać oferty autoryzowanych dealerów samochodowych, napływających na jej indywidualne konto.
Zdjęć: 5  

Zaopiekuj się mną »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie opr. KK
Dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnych rodzinach – czekają na ciebie.

Zatrważające dane - wszystko drożeje »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie opr. RW
W styczniu 2011 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych, według wstępnych danych, były wyższe niż w grudniu ub. roku o 1,2% oraz o 3,8% wyższe niż przed rokiem.
Zdjęć: 2  

Msza i spotkanie z ks. Isakowiczem-Zaleskim »
Tekst opublikowany 2011-02-27, opracowanie red.
W 67. rocznicę zagłady Korościatyna 28 lutego do Borowa przyjedzie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Z mieszkańcami powiatu spotka się o godz. 18.15 w sali Zespołu Szkół Publicznych w Borowie.
Zdjęć: 1  

FC Pęcz mistrzem halówki »
Tekst opublikowany 2011-02-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Rozgrywki Powiatowej Ligi Piłki Halowej dobiegły końca. Mistrzem, z kompletem zwycięstw, została ekipa FC Pęcz. Miejsca na podium zajęły również ekipy Strzelca i Straży 998.
Zdjęć: 5  

Nasi radni wicemistrzami  »
Tekst opublikowany 2011-02-27, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Środzie Śląskiej odbyły się już VIII Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Po raz kolejny świetnie zaprezentowali się radni ze Strzelina, którzy zajęli drugie miejsce.
Zdjęć: 1  

Zamkowa: jedna nazwa, dwie ulice »
Tekst opublikowany 2011-02-26, opracowanie Piotr Rozenek
Ulica Zamkowa biegnąca od północno-zachodniego narożnika Rynku do ul. Podwale jest jedną z krótszych ulic Strzelina, swoją nazwę uzyskała po zakończeniu II wojny światowej. W piastowskich, a później w niemieckich czasach miasta, ul. Zamkowa (Burgstrasse) znajdowała się w innej części Strzelina, w miejscu dzisiejszej ul. Św. Floriana.
Zdjęć: 2  

Skatowany kot - policja na tropie »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Paf, MG
Wiadomo jak wygląda oprawca, jest też jego komórka. Dla policji to cenne informacje, które przyspieszą rozpoznanie i zatrzymanie zwyrodnialców, którzy skatowali kota i dla zabawy nagrali wszystko na komórkę.
Zdjęć: 7  

Szokujące nagranie »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Paf
Dwóch nastolatków urządziło w pokoju polowanie na kota. Zatłukli zwierzę nogą od stołu. „Zabawa” przy dźwiękach muzyki przysporzyła im ogrom radości.
Zdjęć: 8  

Gmina Borów: modernizacja świetlicy w Zielenicach »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie UGB
Rozpoczęła się realizacja pierwszego etapu inwestycji pn. „Modernizacja i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Zielenicach.

Pierwsze spotkanie pszczelarzy »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie UM Strzelin
W niedzielę, 20 lutego burmistrz Dorota Pawnuk wzięła udział w posiedzeniu Regionalnego Koła Pszczelarzy w Strzelinie.
Zdjęć: 3  

Nazwa dla pływalni: głosowanie do poniedziałku »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie opr. as
Trwa konkurs "Na Nazwę Krytej Pływalni w Strzelinie". Do 28 lutego można głosować na jedną z trzech propozycji, które przeszły do II etapu: Strzałka, Aquapark Granit i Aquapark Strzelec.

Ugoda w sprawie mobbingu »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Zakończył się proces w sprawie mobbingu przeciwko byłej kierowniczce Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Prusach.
Zdjęć: 1  

Rok okiem służb i inspekcji »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Zmalała ilość pożarów, wzrosła natomiast przestępczość i wykrywalność. Nie wykryto żadnych chorób zakaźnych zwierząt, u ludzi natomiast wzrosła ich ilość. Poprawił się stan placówek szkolnych, pogorszył natomiast ośrodków zdrowia – oto podsumowanie 2010 roku.
Zdjęć: 3  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie red.
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Gotan Project, Wishbone Ash, Caci Vorba lub koncerty w Filharmonii Wrocławskiej czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Kolejny wspólny projekt »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie UGB
Euroregionalnego Komitetu Sterującego FM w Euroregionie Glacensis pozytywnie ocenił wniosek gminy Borów pn. „Szkoła w Borowie miejscem spotkań polsko-czeskich”.
Zdjęć: 1  

Strażacy w akcji »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W minionym tygodniu strażacy na terenie powiatu strzelińskiego mieli ręce pełne roboty. Pomagali w wypadkach drogowych oraz pożarach.

Włoski inwestor w strefie »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Rusza budowa włoskiej fabryki w Strzelinie. Będzie praca dla około 50 osób.
Zdjęć: 1  

Mammobus w parku »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie opr. KK
Już od jutra mieszkanki powiatu strzelińskiego będą miały okazję skorzystać z bezpłatnych badań wykonywanych w mammobusie przez NZOZ FADO Centrum Usług Medycznych.

Najmłodsi walczyli pod siatką »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie UMS
Młodzi siatkarze rywalizowali 20 lutego w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Strzelinie w Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej dla Najmłodszych.
Zdjęć: 4  

Zguby, których nikt nie chce znaleźć »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Duże ilości... drutu, aparat słuchowy czy szklane drzwi - to tylko niektóre przedmioty, które są przechowywane w Biurze Rzeczy Znalezionych. Niewielu jednak właścicieli zgłasza się po swoje mienie.
Zdjęć: 1  

Na mrozy dobra kąpiel »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Opr. aw
Zimowe chłody większości z nas na dobre dały się już we znaki. Dla wszystkich, którzy czują się przemarznięci i marzą o wiosennych promykach słońca podpowiadamy: najlepszy sposób na rozgrzanie to aromatyczna kąpiel lub ciepły prysznic.
Zdjęć: 1  

Banki płacą coraz lepiej »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Łukasz Tabin LTM Communications
Wraz z początkiem roku zaostrzyła się rywalizacja między bankami o pieniądze klientów. Wszystko wskazuje na to, że do dopiero początek – Rada Polityki Pieniężnej zapowiada kolejne podwyżki. Rząd szykuje też atak na lokaty jednodniowe, umożliwiające ucieczkę od podatku Belki. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiły się propozycje banków, które choć są standardowymi depozytami, kuszą całkiem wysokim oprocentowaniem.
Zdjęć: 1  

Źródła gotówki dla firm »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Łukasz Tabin LTM Communications
Zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu jedynie własnych pieniędzy w obecnych czasach jest wyzwaniem. Najczęściej jednak firmy radzą sobie z codziennymi brakami w kasie sięgając po produkty bankowe usprawniające przepływ gotówki.

Golf w ogniu »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
22 lutego w Mikoszowie zapalił się vw golf II. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej w komorze silnika.
Zdjęć: 2  

Szybko, zgodnie i jednomyślnie »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Do 30 kwietnia odbędą się wybory sołtysów a do końca roku ruszy budowa włoskiej fabryki dająca zatrudnienie około 50 osobom – oto najważniejsze informacje z ostatniej sesji rady miejskiej.
Zdjęć: 3  

Zamknięty wyjazd »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Uszkodzenie kanału sanitarnego tuż przy rondzie wymusiło zamknięcie ruchu kołowego w stronę ronda od ul. Ząbkowickiej.
Zdjęć: 3  

Poza prawem »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie opr. KK
Nietrzeźwi kierowcy, kradzieże i inne przestępstwa – policjanci z KPP Strzelin podsumowali kolejny tydzień swojej pracy.

Nibydepresja - choroba społeczeństwa »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. To was cieszy czy przygnębia?
Zdjęć: 1  

Zatrzymani cudzoziemcy »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie RW
Straż graniczna zatrzymała cudzoziemców, którzy nielegalnie dostali się na teren naszego kraju.
Zdjęć: 4  

W sobotę poznamy mistrza »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W sobotę 26 lutego poznamy mistrza Powiatowej Pierwszej Ligi Piłki Halowej. Spotkania ósmej kolejki zostały przełożone.
Zdjęć: 1  

Walcz o puchar wójta »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie opr. KK
Reprezentacje poszczególnych miejscowości lub wspólne drużyny kilku sołectw mogą wziąć udziału w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Przeworno.

Zima niestraszna inwestycjom  »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie opr. KK
Pomimo niesprzyjającej pogody włodarze Przeworna rozpoczęli prace nad inwestycją, dzięki której mieszkańcy gminy będą mogli pogłębiać swój rozwój kulturalny.
Zdjęć: 2  

Wolniej na rondzie »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Ciężarówka przyblokowała ruch w centrum miasta.
Zdjęć: 2  

Złoża tytanu w Piławie »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie opr. KK
Złoża rzadkich metali odkryto pod Piławą Górną (gmina Dzierżoniów) Czy Dolny Śląsk ma szansę stać się potęgą wydobywczą tytanu?

Wielkie ''zbrojenia'' w Wiązowie  »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Świteź Wiązów zbroi się przed rundą wiosenną piłkarskiej klasy A. Nowym trenerem tego zespołu został mistrz Polski z sezonu 1998/1999 Krzysztof Smoliński. Do drużyny dołączyło aż dziewięciu piłkarzy.
Zdjęć: 2  

Wałbrzyscy studenci Mistrzem Polski w Futsalu »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie opr. LZ
Piłkarze Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu zdobyli mistrzostwo kraju w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu.

Lotto-milioner z Dolnego Śląska! »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie LZ
W minioną sobotę do wygrania w Lotto było ponad 30 milionów złotych. Kilkumilionowa wygrana trafi do czterech graczy. Jeden z nich kupił kupon w Jeleniej Górze. To drugi lotto-milioner z tego miasta.

Wzruszające jubileusze  »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie UGB
Na przełomie stycznia i lutego w gminie Borów tradycyjnie odbywały się Dni Seniora. Spotkania organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Borowie, rady sołeckie oraz urząd gminy były okazją do rozmów, zabawy oraz świętowania szczególnych uroczystości- jubileuszy małżeńskich.
Zdjęć: 3  

Strzelinianka na obozie »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W minionym tygodniu piłkarze Strzelinianki rozegrali dwa mecze towarzyskie. Oba zakończyły się wynikiem 2:2. Obecnie podopieczni trenera Piotra Bolkowskiego przebywają na obozie przygotowawczym w Dzierżoniowie.
Zdjęć: 2  

Popłynie gaz: kto za tym ''stoi''? »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Po naszej ostatniej publikacji na temat starań o pozyskanie dodatkowego źródła zasilania gazem ziemnym dla gmin Strzelin i Wiązów wywiązała się dyskusja, kto tak naprawdę "załatwił" gaz. - Ten sukces ma wielu ojców – mówi były burmistrz Strzelina Jerzy Matusiak. Sprawdziliśmy więc, kto za tym "stoi".
Zdjęć: 3  

Wioski bez prądu »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie opr. KK
Strzeliński oddział EnergiiPro informuje o planowych wyłączeniach energii. W naszym powiecie w obecnym tygodniu będzie to miało miejsce w gminie Borów i Wiązów.

Strzelec, Granit czy Strzałka?  »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Aquapark Strzelec, Aquapark Granit czy Strzałka – oto trzy propozycje na nazwę Strzelińskiej Krytej Pływalni.

Czujnik wszczął alarm »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W domu w Księginicach Wielkich 17 lutego uruchomił się czujnik tlenku węgla. W mieszkaniu znajdowały się trzy osoby, w tym dwoje dzieci.

Oto klasyczne motory »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie red.
Setki starych i nowych motocykli, kilka interesujących aut i setki pasjonatów motoryzacji - tak w przejmującym chłodzie zainaugurował w niedzielę tegoroczny sezon Oldtimerbazar.
Zdjęć: 37  

Powrót mroźnej zimy »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie aw
Najwyraźniej zima nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa. W nocy z niedzieli na poniedziałek będzie od - 11 stopni. W najzimniejszym miejscu dojdzie jednak do - 22.

Zagadka na cmentarzu rozwikłana »
Tekst opublikowany 2011-02-19, opracowanie mb
Podczas ekshumacji grobu okazało się, że w trumnie leżą zaginione zwłoki kobiety. Dziś odbędzie się ceremonia pogrzebowa na legnickim cmentarzu.
Zdjęć: 1  

Praca nie tylko dla magistra »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie red.
Ukończenie renomowanej wyższej uczelni nie zawsze jest gwarancją zdobycia interesującej i dobrze płatnej pracy. Wśród polskich magistrów stale rośnie liczba bezrobotnych. Jaką ścieżkę kariery wybrać, by po wielu latach szkoły średniej i studiów realizować się zawodowo, a nie rejestrować w urzędzie pracy?
Zdjęć: 2  

Medale na urodziny? »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Członkowie Strzelińskiego Stowarzyszenia Footbagu uczcili swoje urodziny sportową imprezą. Teraz jadą walczyć o prezent w postaci medali na zawodach pod Wieżą Eiffla.
Zdjęć: 10  

Mordy i gwałty Rosjan »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie MG
Powojenne przejęcie Wrocławia przez Polaków od Niemców nie było naturalnym i łatwym procesem. Tak naprawdę ociekało krwią, a wiele osób okupiło go strachem i cierpieniem. Właśnie o tym słabo zbadanym okresie historycznym możemy przeczytać w najnowszej publikacji wrocławskiego oddziału IPN. Oto wywiad z autorką książki „Rosjanie nadchodzą!”, Joanną Hytrek – Hryciuk.
Zdjęć: 1  

Stop okrucieństwu wobec zwierząt »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Znane z mediów akty przemocy wobec zwierząt coraz częściej znane są nam z opowiadań bliskich osób. Miłośnicy czworonogów potwierdzają, że nie raz mieli zgłaszane makabryczne przypadki traktowania czworonogów w naszej gminie.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie red.
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Martyny Jakubowicz czy do Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Dziś dzień kota »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie opr. aw
Klakier, Filemon, Garfield, Simon - to typowi przedstawiciele gatunku. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, więc... miau.
Zdjęć: 1  

Trzy promile na dyżurze  »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie opr. KK
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał przyjmujący pacjentów w przychodni lekarz, stomatolog.
Zdjęć: 1  

Czy w grobie odkryją zaginione zwłoki?  »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie mb
Prokuratura i policja będą ekshumować zwłoki prawdopodobnie przez pomyłkę pochowane w niewłaściwej trumnie. Ciało zmarłej zidentyfikuje rodzina.

Tydzień pomocy ofiarom  »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie opr. KK
Od 21 do 25 lutego ofiary przemocy zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą zgłaszać się do punktów konsultacyjnych w Strzelinie oraz Wiązowie.

Bezpieczny relaks »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Katarzyna Kotlarz
W naszym województwie zimowa przerwa w nauce trwa od 14 do 27 lutego. Niektórzy w tym czasie wyjadą na zorganizowane zimowiska, inni pozostaną w domach. Najważniejsze jednak aby odpoczynek od szarej codzienności był bezpieczny.
Zdjęć: 2  

„Krzesiwo” dla dzieci »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie opr. KK
Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na spektakl Teatru „Złota Kaczka”.

Egzaminator to nie policjant! »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie LZ
Wczoraj wyszło na jaw, że nagrania z kamer egzaminacyjnych „Elek”, na których zarejestrowano kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego, są przekazywane policji. – To nadużycie dziennikarskie – mówi Stanisław Pawlak, dyrektor legnickiego WORD.

Znasz może kustosza? »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Opr. aw
Instytut Pamięci Narodowej rozpoczyna właśnie kolejną edycję Nagrody IPN Kustosz Pamięci Narodowej. Zgłoś swojego kandydata.
Zdjęć: 1  

Ludów Polski mistrzem II ligi »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zakończyły się rozgrywki Powiatowej Drugiej Ligi Piłki Halowej. Mistrzem z kompletem zwycięstw zostali piłkarze ZSP Ludów Polski. Awans do pierwszej ligi wywalczyli również zawodnicy ekipy Fa-ma auto.
Zdjęć: 1  

Daj 1% swoim »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie opr. KK
Rozliczenie się z fiskusem to coroczny obowiązek każdego obywatela. Wesprzyj wybraną organizację pożytku publicznego z powiatu strzelińskiego 1%.

Przeżyli na nieludzkiej ziemi »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Minęło 71 lat od dnia, w którym na zmagającą się z hitlerowskim najeźdźcą Polskę zdradziecko uderzyli sowieci. W niedzielę 13 lutego w Białym Kościele odbyła się uroczysta msza święta w intencji Sybiraków.
Zdjęć: 3  

Kobieto, prześwietl się »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie opr. KK
Przez cztery dni mieszkanki powiatu strzelińskiego będą miały okazję skorzystać z bezpłatnych badań wykonywanych w mammobusie przez NZOZ FADO Centrum Usług Medycznych.

Policjanci na dolnośląskich drogach  »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie KWP Wrocław
Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dzisiaj w godz. 6.00-22.00 przeprowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Truck”.

Zgubiłeś? To znajdź! »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie opr. KK
Jeśli zgubiłeś coś wartościowego na terenie powiatu strzelińskiego, masz szansę to odzyskać. Biuro Rzeczy Znalezionych do dwóch lat przechowuje zwrócone przedmioty.

Co dalej z zasłużonym klubem? »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Od ponad 35 lat Terenowy Klub Sportowy Granit Strzelin reprezentuje nasze miasto na arenie ogólnopolskiej. Obecnie tenisiści walczą o utrzymanie w II lidze. Większym problemem jest jednak brak pieniędzy.
Zdjęć: 2  

O finansach podczas sesji »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie Katarzyna Kotlarz
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Borów radni zdecydowali między innymi o zmianach w prognozie finansowej oraz ustalili wysokość diet.

Wioski bez prądu »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzeliński oddział EnergiiPro informuje o planowych wyłączeniach energii. W naszym powiecie w najbliższym tygodniu będzie to miało miejsce w gminie Borów i Wiązów.

Ferie w siodle »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie opr. KK
Przeżyj niezwykłą przygodę podczas ferii - miłośnicy koni organizują trzydniowe kursy dla początkujących.
Zdjęć: 1  

Za wcześnie na ekshumację  »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie mb
Ekshumacji na legnickim cmentarzu nie będzie. Przynajmniej obecnie. Policjanci musieliby wykopać wszystkie groby z ostatniego tygodnia, bo nie wiedzą gdzie szukać zaginionych zwłok.
Zdjęć: 1  

Ludzie, którzy nie potrafią kochać »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś Święto Zakochanych. Wokół serduszka, kwiatki, czekoladki i przytulające się pary. Ale nie wszyscy wiedzą, co to miłość. Oto wywiad z wrocławską psychoterapeutką Joanną Bilińską z Gabinetu Psychoterapii "Psyche".
Zdjęć: 3  

Strzelinianka testuje i wygrywa sparing »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki rozegrali kolejny mecz kontrolny. W sobotę, 12 lutego pokonali Spartę Paczków 3:2. W naszej drużynie wystąpili testowani gracze, wśród nich były zawodnik Śląska Wrocław Damian Szydziak.
Zdjęć: 2  

Koniec lokat antypodatkowych? »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Prawdopodobnie już za cztery i pół miesiąca z rynku znikną tzw. depozyty antybelkowe, ponieważ Ministerstwo Finansów ze względu na trudną sytuację budżetową chce zmienić zasady zaokrąglania podatku. Zmieni się oferta w co najmniej 27 bankach, a podatek będzie pobierany nawet od niewielkich wkładów na niskooprocentowanych ROR-ach.

Zaginiona kobieta nie żyje »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie as
86-letnia mieszkanka Karszówka, która zaginęła 19 stycznia, nie żyje. Jej ciało znaleziono w niedzielę, 13 lutego między Jutrzyną (gmina Wiązów) a Gnojną (gmina Grodków).
Zdjęć: 1  

Firma u lekarza »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie LTM
Bolący kręgosłup, ból głowy, problemy ze wzrokiem, stres… Zabiegamy o dobrą kondycję naszego organizmu w codziennym życiu, a czy pamiętamy o nim także w naszej pracy? Miejsce, w którym spędzamy kilka godzin dziennie może mieć na nas większy wpływ niż mogłoby się wydawać.
Zdjęć: 1  

Korekta w PKP, czyli bałagan 2 »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Opr. aw
W związku z wejściem w życie korekty do rozkładu jazdy, od 1 marca nastąpią zmiany w kursowaniu wybranych pociągów Twoich Linii Kolejowych oraz EIC.
Zdjęć: 1  

Po kredyt niekoniecznie do banku »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie LZ
Przedsiębiorco, chcesz wziąć kredyt na rozwój własnej firmy, ale w banku masz trudności? Jest inne wyjście. Możesz wziąć kredyt w Dolnośląskim Funduszu Powierniczym.

Ranna sowa na torach »
Tekst opublikowany 2011-02-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W czwartek, 10 lutego strzelińscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze trawy na nasypie kolejowym w Warkoczu. Podczas akcji ratownicy na torach znaleźli ranną sowę uszatkę.
Zdjęć: 3  

Echa sesji: oświadczenie opozycji »
Tekst opublikowany 2011-02-13, opracowanie EK, JA
W związku z niepełnym przekazem w lokalnych mediach, dotyczącym przyjęcia przez Radę Miejską Strzelina uchwały budżetowej na 2011 r., radni należący do Klubów Forum Obywatelskie – Strzelin 2000 i Platformy Obywatelskiej oświadczają:
Zdjęć: 1  

Historyczny moment  »
Tekst opublikowany 2011-02-13, opracowanie wiazow.pl
To historyczny moment dla naszej gminy. Wielki skok cywilizacyjny – powiedział burmistrz Wiązowa Henryk Ożarowski po podpisaniu listu intencyjnego w sprawie doprowadzenia gazu wysoko- i średniociśnieniowego do Wiązowa.
Zdjęć: 1  

Pożegnanie Wiesława Zalewskiego  »
Tekst opublikowany 2011-02-13, opracowanie red.
„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów”- Jan Paweł II. Niezwykłość tych słów odczuliśmy bardzo boleśnie, kiedy 8 lutego pojechaliśmy do Wiesia ostatni raz. Był to dla nas bardzo trudny wyjazd, bo wyjazd do ciężko chorego naszego kolegi i przyjaciela Wiesia Zalewskiego. Niestety pojechaliśmy się pożegnać – Wiesiu był już po tamtej stronie życia. Odszedł Wiesław, dla przyjaciół Wiesiek.
Zdjęć: 2  

Z serca dla Izy »
Tekst opublikowany 2011-02-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W hali sportowej gimnazjum nr 2 w Strzelinie w sobotę 12 lutego odbyła się wielka akcja charytatywna. Uczniowie zbierali pieniądze na przeszczep szpiku dla uczennicy liceum ogólnokształcącego Izabeli Kawałko.
Zdjęć: 5  

Dwie ulice o takiej samej nazwie »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie Piotr Rozenek
Nazwa ulicy Pocztowej w sposób oczywisty wiąże się z pocztą, a w szczególności z budynkiem, w którym znalazła swoja siedzibę niemiecka poczta w drugiej połowie XIX w. Gmach poczty został zbudowany w 1889 r. na rogu dzisiejszych ul. Pocztowej i Adama Mickiewicza, tyle że, to dzisiejsza ul. A. Mickiewicza otrzymała nazwę Poststrasse, czyli Pocztowej i ten stan rzeczy trwał do 1945 r.
Zdjęć: 2  

Zabawka erotyczna na Walentynki? »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie opr. LZ
Za kilka dni Walentynki. Sprawdź co Polacy chcieliby dostać z okazji święta zakochanych.

Na Dolnym Śląsku najłatwiej o unijne środki »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie LZ
W którym województwie najłatwiej zdobyć środki unijne na rozwój swojego przedsiębiorstwa? M.in. właśnie na Dolnym Śląsku. Tak wynika z raportu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Nie będzie wody »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie red.
Z powodu awarii prądu dzisiaj w Strzelinie zabraknie wody
Zdjęć: 1  

Uczniowie z ''piątki'' pomogli zwierzętom  »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zima to okres trudny dla zwierząt, szczególnie tych, które przebywają w schroniskach. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie kolejny raz zbierali karmę, którą przekazano potrzebującym zwierzakom.
Zdjęć: 4  

Poproś policję o sprawdzenie autokaru »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie LZ
Rozpoczęły się ferie. W tym czasie wiele autokarów będzie wiozło nasze pociechy na wypoczynek. Drogi Rodzicu, pamiętaj, że możesz sprawdzić, czy taki autokar jest sprawny!

Będzie szybka kolej. Dla wnuków »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Paf
Pociąg torpeda ma pędzić przez Polskę z prędkością 350 km/godz. Kiedy? W Hiszpanii potrzebowali 15 lat. Dziś we Wrocławiu odbyły się konsultacje na temat przebiegu linii.
Zdjęć: 5  

Dzieci będą świecić »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Wspólna akcja prewencyjna gminy, cukrowni i strzelińskiej policji pomoże uchronić dzieci przed niebezpiecznymi zdarzeniami drogowymi.
Zdjęć: 3  

Basen już jest, czas na plaże »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Siedem dni w tygodniu trwają prace wykończeniowe przy krytej pływalni w Strzelinie. Zarządcy gminy są zadowoleni z efektów.
Zdjęć: 8  

Protesty na budowie wschodniej obwodnicy Wrocławia »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Artur Szkudlarek
W 2012 roku ma być gotowa droga z Żernik Wrocławskich do Siechnic w ramach wschodniej obwodnicy Wrocławia, czyli drogi Bielany - Łany - Długołęka. Inwestycję oprotestowało jednak Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Żernik Wrocławskich. Czy wpłynie to na budowę odcinka?
Zdjęć: 5  

Ekologiczna akademia »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Uczniowie SP 4 zaprosili swoich dziadków do wspólnego „Ożywiania pola”. Zorganizowali dla nich przedstawienie promujące realizacje zasad zrównoważonego rozwoju i polityki ekologicznej.
Zdjęć: 9  

Kuba odzyskuje radość życia »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Paf, fund. Mrunio
Wreszcie dobre informacje na temat Kuby, psa którego chciano spalić żywcem.
Zdjęć: 3  

Żywe świadectwo historii »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Katarzyna Kotlarz
- Chcemy przekazywać młodzieży prawdziwą, żywą historię, którą przeszliśmy – mówił w 71 rocznice zsyłki Polaków na Sybir, Zdzisław Charowski, prezes Związku Sybiraków w Strzelinie.
Zdjęć: 6  

Jeden set zdecydował »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści stołowi Granitu Strzelin, którzy występują w II lidze, byli blisko remisu w meczu z GKS-em Gorzovią II Gorzów. O porażce zadecydowała przegrana Dariusza Burgera w decydującym secie 14:16.
Zdjęć: 2  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie red
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Teresy Salgueiro, Proletaryatu, The Tsigunz Turbo Balkan Groove czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Uczniowie lepiej widoczni »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Opr. AS, strzelin.pl
„Strzelińskie światełko życia” to prewencyjna akcja skierowana do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu gminy Strzelin. 7 lutego zainaugurowała ja burmistrz Dorota Pawnuk.
Zdjęć: 5  

Zgłębiali tajniki malarskie »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Uczniowie ZSP nr 1 w Strzelinie rozpoczęli cykl spotkań edukacyjnych z przedstawicielami Akademii Technik Malarskich z Wrocławia w ramach szkoleń zawodowych przyszłych techników budowlanych.
Zdjęć: 4  

Młodzi zdolni »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Ponad 120 godzin zajęć wyrównujących oraz ponad 80 godzin by rozwijać specjalne zdolności uczniów. Gmina Borów zwiększa jakość usług edukacyjnych dla uczniów najmłodszych klas.
Zdjęć: 1  

Poznali lokalną historię »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Gimnazjaliści z powiatu strzelińskiego wzięli udział w konferencji tematycznej poświęconej lokalnej historii.
Zdjęć: 7  

PWr wśród najlepszych uczelni na świecie »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie LZ
Politechnika Wrocławska znalazła się w pięćsetce najlepszych uczelni na świecie.

Wyścigi narciarzy amatorów »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Opr. aw
Po premierowej edycji zawodów dla młodzieży Tauron Energy Ski Cup, Czarna Góra po raz drugi stanie się areną narciarskich zmagań.
Zdjęć: 1  

Szok na pogrzebie. Obcy w trumnie »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie mb
Rodzina podczas pogrzebu zorientowała się, że o mały włos pochowałaby kogoś obcego. Gdzie podziały się zwłoki zmarłej kobiety? Sprawę bada legnicka policja.

Tak dla przedszkola »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Stanowisko rady jest zgodne z tym czego sobie życzą rodzice, dyrektor przedszkola oraz burmistrz – będzie nowe przedszkole.
Zdjęć: 3  

Alarm w południe »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie opr. KK
Już dziś o godzinie 12 uruchomione zostaną syreny alarmowe na terenie gminy Strzelin w związku z ćwiczeniami obrony cywilnej.

Medal dla 91-letniego akowca »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Starosta wręczył kombatantowi medal za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.
Zdjęć: 5  

Zła polityka władz powiatu  »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie JS
Do naszej redakcji trafił list radnej powiatu strzelińskiego Jadwigi Szmigielskiej, na temat współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi, który prezentujemy poniżej.

Rozkład "jazdy" na ferie zimowe »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie opr. KK
Wykaz imprez kulturalno-sportowych w okresie ferii zimowych w gminie Strzelin.

Przestępstwo 3 w 1 »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie opr. MG
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu i po spożyciu alkoholu. Dodatkowo okazało się, że auto, którym jechał, jest kradzione.

52 lata razem »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie opr. as, strzelin.pl
Już 52-letnim stażem małżeńskim mogą poszczycić się Jadwiga i Mieczysław Gacowie z Bierzyna, którzy 4 lutego otrzymali prezydenckie medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” oraz moc życzeń i gratulacji.
Zdjęć: 3  

Pies wrócił do domu »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Ubiegłotygodniowa akcja poszukiwawcza bezdomnego psa zakończona powodzeniem, wczoraj miała swój happy end – właściciele zgłosili się po psa.
Zdjęć: 1  

Grozi nam katastrofa? »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Istnieje realne zagrożenie katastrofą budowlaną i sanitarną w mieście. Zator tuż przez rondem może spowodować najgroźniejszą awarię kanalizacji w historii ZWiK-u.
Zdjęć: 5  

Cena gazu może pójść w górę »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie LZ
Jeszcze nie tak dawno, bo pod koniec roku, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo obniżyło cenę gazu o ponad 3 procent. Niestety nie na długo.

Zaczęło się 8 lat temu... »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzelińskie Stowarzyszenie Footbagu DST Footbag Club Strzelin zaprasza wszystkich przyjaciół klubu na urodzinowy jam.
Zdjęć: 2  

GTV z Wiązowa podbiła Kiełczów »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie opr. as
To było prawdziwe, taneczne szaleństwo. Podczas konfrontacji tanecznych „W Rytmie Serc” w hali sportowej w Kiełczowie zaprezentowało się 500 uczestników, 28 zespołów tanecznych i 5 duetów w 41 różnorodnych choreografiach. Ogromne wrażenie na jurorach i publiczności wywarła Grupa Taneczna GTV z Wiązowa.
Zdjęć: 5  

Najbardziej oszczędni zostaną ukarani »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie INTERIA.PL
Rząd chce objęcia wydatków samorządów kontrolą, której do tej pory były pozbawione. Taka zmiana oznacza wylanie dziecka z kąpielą.

Krwiodawstwo, które się nie opłaca? »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Marta Gołębiowska
Od zeszłego tygodnia Terenowa Stacja Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu apeluje do krwiodawców o mobilizację sił. Brak jakichkolwiek rezerw krwi grozi wstrzymaniem wykonywania operacji.
Zdjęć: 4  

Szczepionką w HPV »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie opr. KK
UMiG Wiązów kontynuuje akcję rozpoczęta w 2009 roku i w całości sfinansuje szczepienia na 12-letnich dziewczynek.

We Wrocławiu wiosna, gdzie jeszcze?  »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Paf
Na skwerze przy moście Pomorskim pojawiły się krokusy. Są tak dorodne, jakby wiosna była w pełni.
Zdjęć: 3  

Ferie w Przewornie »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie opr. KK
Konkursy plastyczne, gry i zabawy, prezentacje bajek, zagadki i dyskoteki – oto plan ferii zimowych w Przewornie.

Bień z brązowym medalem »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie opr. as
Czterech młodych ciężarowców Strzelca wzięło udział w tradycyjnym Turnieju Noworocznym, organizowanym przez WKS Śląsk Wrocław. Bardzo dobry występ zanotował 16 letni Kacper Bień, który zdobył brązowy medal oraz poprawił trzy rekordy życiowe.
Zdjęć: 2  

Pytania bez odpowiedzi »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie Katarzyna Kotlarz
W piątek, 4 lutego w Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie odbyło się spotkanie poświęcone kanalizowaniu gminy.
Zdjęć: 3  

Przegrany sparing »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki przegrali 0:2 sparing z trzecioligową Polonią Spartą Świdnica. Był to drugi mecz kontrolny podopiecznych trenera Piotra Bolkowskiego przygotowujących się do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi.
Zdjęć: 1  

Zatrzymani za posiadanie broni »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie opr. KK
Strzelińscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Oddaj Niemcom pluszaka! »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie RW
Pracownicy niemieckiego ogrodu zoologicznego w Goerlitz chcą twojego pluszowego misia. Jak sami przyznają – mają zamiar w ten sposób zrobić... niedźwiedzią przysługę. W istocie zrobią przysługę misiom, a konkretnie pandom czerwonym, które zagrożone są wyginięciem. Co ma wspólnego twój pluszak z ochroną zagrożonych gatunków? Okazuje się, że sporo.
Zdjęć: 3  

Cena wody rośnie o 1,7 proc. »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie UMiGW
W nowym roku Zakład Gospodarki Komunalnej w Wiązowie musiał sprawdzić, jak wprowadzone podwyżki np. podatku VAT wpływają na cenę dostawy wody i odbioru ścieków. Po przeliczeniu cena wody wzrosła o 1,69% (dla gospodarstw domowych), a cena odbioru ścieków o 3,67%.
Zdjęć: 1  

Koniec bezpłatnej A4 »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie LZ
Bezpłatna autostrada z Wrocławia do Katowic od lipca będzie tylko wspomnieniem. Za przejazd A4 będzie trzeba zapłacić mniej więcej 20 groszy za kilometr.

Braterski pojedynek dla Tomka »
Tekst opublikowany 2011-02-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W hali gimnazjum nr2 w Strzelinie w sobotę, 5 lutego rozegrano 7. kolejkę spotkań Powiatowej Pierwszej Ligi Piłki Halowej. W spotkaniu Straży 998 z Kuropatnikiem naprzeciw siebie stanęli dwaj bracia Rucińscy. Tym razem starszy Tomek okazał się lepszy od Krzyśka.
Zdjęć: 3  

Ferie na sportowo »
Tekst opublikowany 2011-02-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Jak co roku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzelinie, przygotował dla najmłodszych ofertę sportową „Ferie 2011”. Podczas urlopu nikt nie będzie się nudził!
Zdjęć: 1  

Paliło się... »
Tekst opublikowany 2011-02-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trzy razy w ostatnich dniach interweniowali strażacy na terenie powiatu strzelińskiego.

8 urodziny DST Footbag Club Strzelin! »
Tekst opublikowany 2011-02-06, opracowanie
Informacja dodana przez Czytelnika.

Budżet: konspiracyjne poprawki opozycji »
Tekst opublikowany 2011-02-05, opracowanie Katarzyna Kotlarz
W nerwowej atmosferze Rada Miejska w Strzelinie przyjęła uchwałę budżetową na 2011 rok.
Zdjęć: 5  

Straż Miejska uratowała psa »
Tekst opublikowany 2011-02-05, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Czwartkowe popołudnie pokazało, że los bezdomnych zwierząt nie jest nikomu obojętny. Dzięki zaangażowaniu ze strony kilku osób udało się uratować psa.
Zdjęć: 5  

Nadpalony dach w Pęczu »
Tekst opublikowany 2011-02-04, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dwudziestu strażaków gasiło pożar w jednym z budynków mieszkalnych w Pęczu. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była nieszczelność przewodu kominowego.
Zdjęć: 4  

Jazda pod wpływem »
Tekst opublikowany 2011-02-04, opracowanie opr. KK
Podczas akcji "Alkohol i narkotyki" policjanci skontrolowali ponad 80 pojazdów i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.

Zawyją syreny  »
Tekst opublikowany 2011-02-04, opracowanie Katarzyna Kotlarz
W przyszłym tygodniu zabrzmi alarm dla mieszkańców powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 1  

Wystawa rysunku »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie opr. KK
Strzeliński Ośrodek Kultury prezentuje prace wykładowców ASP.
Zdjęć: 1  

Uwaga na oblodzenia »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie opr. KK
Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Strzelinie ostrzega przed opadami marznącego deszczu.

Busy pod kontrolą »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie opr. KK
21 mandatów karnych i 10 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych na ponad 60 skontrolowanych pojazdów ciężarowych – strzelińscy policjanci podsumowali akcję „Bus”.
Zdjęć: 1  

Egipt pójdzie w ślady Turcji »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie Wojciech Sitarz
Profesor Piotr Mickiewicz, politolog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w rozmowie z naszym reporterem Wojciechem Sitarzem analizuje aktualną sytuację w Egipcie. Jego zdaniem dni Hosniego Mubaraka są już policzone, a w Kairze władzę przejmą siły demokratyczne.
Zdjęć: 1  

Tragedia na A4 »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie opr. KK
Dwie ofiary śmiertelne to tragiczny finał potrącenia pracowników Pomocy Drogowej przez tira na autostradzie A4.
Zdjęć: 2  

Zbiorowy gwałt na nieletniej »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie opr. KK
Sąd Rejonowy w Oławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci jednego miesiąca aresztu dla czterech 17-latków z Oławy, którzy zgwałcili swoją 14-letnią koleżankę.
Zdjęć: 1  

Steczkowska wspiera Kubę »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie MG
Justyna Steczkowska umieściła na swoim blogu wpis dotyczący Kuby. Apeluje w nim o pomoc podpalonemu psu. - Wielki odzew, jakim cieszy jej inicjatywa dowodzi, że wsparcie artystów ma wielką siłę. Pod jej apelem podpisało się bardzo wielu ludzi, którzy chcą wesprzeć akcję – mówi Elżbieta Śmigielski z Fundacji Mrunio.
Zdjęć: 1  

Historia miasta: Ulica założyciela Strzelina »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Piotr Rozenek
Bolko I Świdnicki, założyciel Strzelina, decyzją Rady Miejskiej Strzelina I kadencji, doczekał się ulicy swojego imienia dopiero w 1991 roku, prawie 700 lat od wystawienia dokumentu lokacyjnego, nadającego Strzelinowi prawa miejskie i 690 lat po swojej śmierci.
Zdjęć: 2  

Wymyśl nazwę dla basenu »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie opr. as
Burmistrz Strzelina ogłosił konkurs na nazwę krytej pływalni w Strzelinie. Propozycje można zgłaszać do 16 lutego.
Zdjęć: 1  

Rywalizowali kadeci »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Sześciu tenisistów stołowych Granitu Strzelin wzięło udział w trzecim Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym kadetów. Zawody odbyły się w Krosnowicach. Sylwia Sawicka ze Strzelina była dziewiąta.
Zdjęć: 1  

Loty do Egiptu oficjalnie wstrzymane? »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie MG
Dolnośląska Izba Turystyczna wydała apel do ministra Sikorskiego o wstrzymanie lotów do Egiptu.

Afrykański kocioł wrze »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Wojciech Sitarz/ RW
Północna Afryka wrze. Po protestach w Tunezji, które doprowadziły do obalenia prezydenta wiatr rewolucji przeniósł się do Egiptu – innego popularnego celu wycieczek Polaków. Wrocławskie biura podróży odwołują wycieczki, z lotniska na Strachowicach do Egiptu nie wylatują samoloty.
Zdjęć: 2  

Rihanna jak lekarstwo »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie RW/ Interia.pl
"Gdzie można kupić bielety?", "Pomóżcie fanom boskiej Ri!" – do naszej redakcji napływa mnóstwo maili od wrocławskich wielbicieli największej gwiazdy muzyki pop – Rihanny. Piosenkarka ma w naszym mieście setki fanów. Choć koncert odbędzie się dopiero za 10 miesięcy - już teraz mamy dla miłośników artystki kilka informacji.
Zdjęć: 1  

ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS
Kwota wstrzymanych lub obniżonych świadczeń chorobowych w całym ubiegłym roku przekroczyła 141 mln zł. To efekt prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontroli zwolnień lekarskich.

Podatek może na siebie zarobić »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Pracujący na własny rachunek zyskują w końcu roku bezpłatny, kilkumiesięczny kredyt od urzędu skarbowego. Dzięki temu podatek może przynajmniej w części na siebie zarobić.

Chcieli zabić psa? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie ech
Spętanego smyczą psa wyciągnięto z Odry. Walczącego z nurtem zwierzaka zauważył 15-letni chłopak, kiedy spacerował wzdłuż brzegu rzeki.
Zdjęć: 1  

Lipiński zastąpi Kaczyńskiego? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie LZ
Adam Lipiński jest „numerem dwa” w Prawie i Sprawiedliwości. Tak o swoim zastępcy, legnickim pośle, mówi sam szef partii Jarosław Kaczyński.

Kulturalne podsumowanie roku »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie Katarzyna Kotlarz
105 imprez, w tym 42 na terenie miasta Strzelina oraz 63 w miejscowościach na terenie gminy Strzelin - Strzeliński Ośrodek Kultury podsumował swoją działalność w 2010 roku.
Zdjęć: 15  

Zima odpuści już jutro »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie MG
Sroga zima nie wróci, przynajmniej na razie. Choć przez ostatnie dziesięć dni było trochę mroźniej, od jutra znów temperatury przekroczą zero stopni.
Zdjęć: 8  

Poza prawem »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie opr. KK
Kradzieże, włamania i nietrzeźwi kierowcy - oto policyjny bilans minionego tygodnia.

Przytulali się »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie Daniel Biernat
Dzisiaj według kalendarza świąt nietypowych, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania. A mroźna pora sprzyja rozdawaniu gorących uścisków, również w Bolesławcu.
Zdjęć: 20  

Walka Adamek - Kliczko nie dla Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie interia.pl
Operator stadionu we Wrocławiu już ogłosił, że walka Tomasza Adamka z Władymirem Kliczko odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. Tymczasem szef Narodowego Centrum Sportu, Rafał Kapler wylatuje do Los Angeles, aby negocjować pojedynek Polaka z Ukraińcem na Stadionie Narodowym.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl