Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 39 informacji. Wszystkie poniżej.

Studenci w areszcie »
Tekst opublikowany 2009-02-27, opracowanie RH
Słuchacze strzelińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku po raz kolejny spotkali się na wykładach poświęconych bezpieczeństwu. Tym razem gościli z wizytą w komendzie powiatowej policji.
Zdjęć: 1  

Czy chcemy waluty euro? »
Tekst opublikowany 2009-02-26, opracowanie tsp
Kryzys gospodarczy i jak coraz częściej słychać, również nieuczciwe spekulacje, powodują że zarabiając tyle samo, w portfelu mamy jednak zdecydowanie mniej. Rząd uznał, że receptą na to ma być jak najwcześniejsza wymiana złotego na walutę euro. Czy zdanie to podzielają także mieszkańcy powiatu strzelińskiego?
Zdjęć: 6  

Rozdajemy bilety »
Tekst opublikowany 2009-02-26, opracowanie Red.
Już w ten piątek rozdajemy wejściówki i kupony na najbliższe imprezy. Zobacz jak je otrzymać!

Pytań nie brakuje »
Tekst opublikowany 2009-02-25, opracowanie RH
Lokalni przewoźnicy po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Inspekcję Transportu Drogowego. Spotkanie zorganizowane przez starostwo powiatowe cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Zdjęć: 1  

Granit mistrzem 2 ligi! »
Tekst opublikowany 2009-02-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tenisiści Granitu Strzelin zrobili kolejny, duży krok do awansu do 1 ligi. Pokonali wicelidera rozgrywek „Wartę Kostrzyń” 6:4 i zapewnili sobie mistrzostwo w rozgrywkach.
Zdjęć: 1  

Strzelin24.net - najczęściej odwiedzany »
Tekst opublikowany 2009-02-24, opracowanie red.
Według rankingu prowadzonego przez www.stat24.com nasz portal jest najczęściej odwiedzanym portalem w regionie.
Zdjęć: 3  

Pomóżmy Emilowi »
Tekst opublikowany 2009-02-23, opracowanie Red.
Emil ma epilepsję, nie widzi i nie chodzi z powodu porażenia czterokończynowego. Od lat trwa walka o zdrowie i choćby namiastkę normalnego dzieciństwa dla dziecka.
Zdjęć: 1  

Tydzień pomocy »
Tekst opublikowany 2009-02-22, opracowanie RH
Już po raz dziewiąty w Sądzie Rejonowym w Strzelinie znaleźć można wyczerpujące porady i informacje o uprawnieniach przysługujących pokrzywdzonym w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.
Zdjęć: 1  

„Zebra” uniewinniona »
Tekst opublikowany 2009-02-22, opracowanie Łukasz Krzysztofczyk
Pasy przy Strzelińskim Technikum o których pisaliśmy w jednym z ostatnich numerów naszej gazety ciągle budzą kontrowersje.

Wolniej by żyć »
Tekst opublikowany 2009-02-22, opracowanie Robert Harhala
Tylko podczas jednej doby 17 lutego doszło na naszych drogach do ośmiu kolizji. Główną przyczyną tych zdarzeń była oczywiście śliska nawierzchnia, ale i niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.
Zdjęć: 1  

Kilkadziesiąt interwencji strażaków  »
Tekst opublikowany 2009-02-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W ubiegłym tygodniu powodów do śmiechu nie mieli strzelińscy strażacy, którzy kilkadziesiąt razy interweniowali w zdarzeniach wywołanych przez zimową pogodę.
Zdjęć: 3  

Czołowo z TIR-em »
Tekst opublikowany 2009-02-21, opracowanie RH
W czwartkowe popołudnie 19 lutego w pobliżu Białobrzezia doszło do zderzenia auta osobowego z TIR-em.
Zdjęć: 1  

Uderzenie jak warkot piły »
Tekst opublikowany 2009-02-20, opracowanie Jacek Bomersbach
W miejscu katastrofy śmigłowca do ziemi wsiąkło ok. 500 litrów paliwa lotniczego. Aby nie doszło do skażenia strażacy chcą zebrać półmetrową warstwę gleby.
Zdjęć: 4  

Dzień wielkiego obżarstwa »
Tekst opublikowany 2009-02-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Przed nami ostatni tydzień karnawału. Ostatni czwartek przed Wielkim Postem (Środą Popielcową) to uwielbiany przez dzieci i dorosłych - Tłusty Czwartek.
Zdjęć: 1  

Wyglądało tragicznie »
Tekst opublikowany 2009-02-19, opracowanie Robert Harhala
O wielkim szczęściu może mówić kierowca Fiata, który we wtorkowe popołudnie 17 lutego wypadł z drogi przewracając się na dach.
Zdjęć: 1  

Animatorzy dla Orlików »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie RH
Obiekty budowane w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” mają powstać w każdej gminie w Polsce. Na terenie naszego powiatu otwarto już boiska w Strzelinie i Kondratowicach. Teraz resort sportu i turystyki chce pomóc w zatrudnieniu animatorów.
Zdjęć: 1  

Uwaga ! Zima na drogach »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie red.
Podczas ostatniej doby na drogach powiatu strzelińskiego doszło aż do 8 kolizji drogowych. Główną przyczyną tych zdarzeń była śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.
Zdjęć: 1  

Komisja bada przyczyny »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie As
18 lutego br. o godzinie 9 na miejscu katastrofy lotniczej w Jarostowie w gminie Udanin rozpoczęła pracę Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która przystąpiła do oględzin miejsca katastrofy.
Zdjęć: 4  

Kradł prąd »
Tekst opublikowany 2009-02-18, opracowanie red.
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 56 letniemu mężczyźnie podejrzanemu o nielegalny pobór energii elektrycznej w miejscu zamieszkania.

Tragiczny lot »
Tekst opublikowany 2009-02-17, opracowanie Beata Sadowska Jacek Bomersbach
Tragiczny wtorek na autostradzie A4. Najpierw karambol kilkudziesięciu aut, potem katastrofa ratunkowego śmigłowca spieszącego na pomoc poszkodowanym. Helikopter rozbił się pod Jarostowem. Zginęli pilot i sanitariusz.
Zdjęć: 10  

Hektary dla szkoły »
Tekst opublikowany 2009-02-16, opracowanie RH
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ludowie Polskim wzbogacił się o 20 hektarów pól uprawnych o wartości ponad miliona złotych, które pozwolą reaktywować działalność przyszkolnego gospodarstwa rolnego.
Zdjęć: 2  

Rok intensywnej pracy »
Tekst opublikowany 2009-02-12, opracowanie Roberta Harhala
Kontynuując nasz cykl wywiadów z lokalnymi politykami, samorządowcami i znanymi osobami życia publicznego, dziś spotkanie z Wojciechem Bochnakiem.
Zdjęć: 1  

Choćby chcieli – nie zapomną »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie RH
W kolejną rocznicę masowych deportacji ludności polskiej do ZSRR, członkowie koła Związku Sybiraków w Strzelinie złożyli kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym Zesłańców Sybiru, po czym udali się na mszę świętą do Białego Kościoła.
Zdjęć: 2  

Rozmowa z Anją Orthodox »
Tekst opublikowany 2009-02-11, opracowanie Paweł Pawlucy
Liderka i wokalistka zespołu Closterkeller opowiada o pasji, dla której niemal porzuciła muzykę, o współpracy z Edytą Bartosiewicz oraz najnowszym albumie Closterkeller.
Zdjęć: 3  

Karnawał w „piątce”  »
Tekst opublikowany 2009-02-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Piątek, 6 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie zaroiło się od Księżniczek, Indianek, Murzynek, Rycerzy, Batmanów, Zorro, różnego rodzaju zwierząt i przybyszy z innej planety.
Zdjęć: 3  

Wielki pożar? To tylko ćwiczenia! »
Tekst opublikowany 2009-02-09, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W miejscowości Pęcz przeprowadzone zostały ćwiczenia związane z gaszeniem pożaru z elementami ratownictwa technicznego i medycznego.
Zdjęć: 5  

Widowiskowe zatrzymanie »
Tekst opublikowany 2009-02-08, opracowanie Robert Harhala
Policyjny pościg, blokada i zatrzymanie. Uciekający autem mężczyzna został szybko obezwładniony.
Zdjęć: 1  

Braterstwo broni »
Tekst opublikowany 2009-02-08, opracowanie Robert Harhala
Na komendę dowódcy grupa szturmowa rusza do ataku. Sprawnie pokonują zagajnik niezauważeni przez przeciwnika, doskonale maskując się w swych plamiastych mundurach.
Zdjęć: 2  

Zmiany dla bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2009-02-06, opracowanie RH
Weszła w życie nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która wprowadza zwiększenie liczby doradców zawodowych oraz wypłatę stypendiów dla podejmujących szkolenia.
Zdjęć: 1  

Koniec internetowej hossy »
Tekst opublikowany 2009-02-06, opracowanie RH
Setki mieszkańców naszego powiatu codziennie handluje poprzez internet, korzystając ze znikomych kosztów tej działalności. Już niedługo może się to jednak skończyć – Ministerstwo Finansów wkracza na wojenną ścieżkę.
Zdjęć: 1  

Jest bezpieczniej! »
Tekst opublikowany 2009-02-05, opracowanie RH
W serwisie prezentujemy dziś wyniki pracy naszej policji, mówiące wiele o obecnym stanie bezpieczeństwa powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 2  

Powrót gospodyń »
Tekst opublikowany 2009-02-04, opracowanie Anna Dębowicz
W Kuropatniku odbyło się spotkanie organizacyjne wznawiające działalność tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich.
Zdjęć: 2  

Pytamy o schronisko »
Tekst opublikowany 2009-02-04, opracowanie tsp
Zapytaliśmy mieszkańców Strzelina co sądzą o pomyśle budowy schroniska dla zwierząt. Jak zachowaliby się, gdyby obiekt miał stanąć blisko ich domu?
Zdjęć: 5  

Ruszył Express Nyski »
Tekst opublikowany 2009-02-04, opracowanie Red.
W ostatnich dniach stycznia WFP wprowadziła na rynek nyski kolejną wysokonakładową, bezpłatną gazetę informacyjno - reklamową – Express Nyski, połączoną z lokalnym portalem naszanysa24.net.

Remiza dla Kuropatnika »
Tekst opublikowany 2009-02-03, opracowanie RH
Obok starej remizy w Kuropatniku już za dwa lata stanąć ma nowy, w miejscu obecnego placu zabaw. Inwestycja kosztować będzie milion zł.
Zdjęć: 2  

Groźny pomnik »
Tekst opublikowany 2009-02-03, opracowanie RH
Rada miasta zniosła uchwałę z roku 1993, nadającą drzewu przy ulicy Wojska Polskiego miano pomnika przyrody. Teraz znajdujący się w fatalnym stanie dąb będzie można wyciąć.
Zdjęć: 1  

Zebra za kratami »
Tekst opublikowany 2009-02-02, opracowanie Łukasz Krzysztofczyk
Coraz częściej nasi czytelnicy zwracają się do Nas z pytaniami, sugestiami i opiniami dotyczącymi progów ulicznych, miejsc parkingowych a ostatnio nawet barierek na chodnikach i pasów dla pieszych.
Zdjęć: 2  

Nasza biblioteka ma nowe logo! »
Tekst opublikowany 2009-02-02, opracowanie Łukasz Krzysztofczyk
Materiały Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelinie opatrzone zostaną nowym logo. Projekt prezentujemy dziś w serwisie.
Zdjęć: 2  

Koniec ferii - wracajmy bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2009-02-01, opracowanie tom
Kończą się zimowe ferie. Wielu z nas dzisiaj wraca do swoich domów. Po wczorajszych opadach śniegu, większość dróg jest wprawdzie przejezdnych, ale zachowajmy czujność i rozwagę.

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl