Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 83 informacji. Wszystkie poniżej.

Lepiej późno niż wcale »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie RH
Gmina Strzelin otrzymała dotację na modernizacją hali sportowej przy ulicy Staromiejskiej. Środki te to faktycznie refundacja kosztów poniesionych na realizację projektu, bo remont już wykonano.
Zdjęć: 2  

Wróć bez HIV »
Tekst opublikowany 2009-07-31, opracowanie Agata Jurczak
Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzelinie informuje, że nadal trwa rozpoczęta w ubiegłym roku ogólnopolska kampania społeczna ,,Wróć bez HIV”.

Pierwsza przymiarka »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie RH
W ustach szpilki, w rękach miarka i mydełko, a wszystko po to, by Strzelińska Orkiestra Miejska mogła już wkrótce zaprezentować się w nowych strojach paradnych. Krawcowe z firmy szyjącej mundury dokonały właśnie pierwszej przymiarki.
Zdjęć: 1  

Wojska nadciągają »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie aw, fot. Krystyna Dubiel
Forty, reduty i bastiony zapełnią się niedługo żołnierzami z epoki napoleońskiej. Wehikuł czasu cofnie nas do dni 1807 roku, kiedy to rozegrała się bitwa o Nysę. I tym razem będzie huk dział, płacz rannych i tętent koni.
Zdjęć: 5  

Gminy startują w programie PFRON »
Tekst opublikowany 2009-07-30, opracowanie ACH
15 lipca PFRON zakończył przyjmowanie oświadczeń gmin o gotowości przystąpienia do programu „Uczeń na wsi - pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko - wiejskie”.
Zdjęć: 3  

Policjanci w nowych mundurach »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie Robert Harhala
Od wtorku strzelińscy policjanci ruchu drogowego pełnią służbę w mundurach nowego wzoru. Oni właśnie jako pierwsi otrzymali nowe sorty mundurowe.
Zdjęć: 4  

SLD w Dębnikach »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie ACH
Na leśnej polanie w Dębnikach już po raz siódmy zebrali się członkowie, sympatycy i goście SLD.
Zdjęć: 4  

Chwila satysfakcji »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie RH
Na uroczystej odprawie w sali konferencyjnej starostwa powiatowego spotkali się policjanci, samorządowcy i szefowie instytucji współpracujących ze strzelińską policją. Obchody 90. rocznicy powołania Policji Państwowej były, jak co roku, okazją do wręczenia odznaczeń i awansów.
Zdjęć: 3  

Gwiazdy zabłysną w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2009-07-29, opracowanie RH
Lato jest czasem wypoczynku i rozrywki. O tegorocznej ofercie wakacyjnej Strzelińskiego Ośrodka Kultury rozmawiamy z dyrektorem placówki – Dariuszem Stępniem.
Zdjęć: 1  

Gdzie zamieszkają dzieci z Górca? »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie ACH
Czy do 2020 r. w Polsce znikną duże domy dziecka? Co stanie się z mieszkającymi w nich dziećmi? Czy na czas znajdą rodziny zastępcze?
Zdjęć: 4  

Chciał się zabić »
Tekst opublikowany 2009-07-28, opracowanie RH
Prawie 50 policjantów i strażaków przez kilka godzin szukało zaginionego mężczyzny, który zamierzał popełnić samobójstwo. Przed zniknięciem zażył środki odurzające.
Zdjęć: 1  

Zaczęło się »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie Robert Harhala
Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem, rozpoczęły się prace przy remoncie drogi krajowej nr 39 na odcinku od Mikoszowa do Strzelina, oraz części ulicy Wojska Polskiego. Czeka nas zatem kilka miesięcy kolejnych utrudnień komunikacyjnych.
Zdjęć: 2  

Rytmy z całego świata w SOK-u »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie DA
„Przygody muzyczne w krainie instrumentów etnicznych” - pod takim hasłem w poniedziałek, 27 lipca o godzinie 12.00 w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbędą się 3 -godzinne warsztaty bębniarskie dla dzieci i młodzieży. Są jeszcze wolne miejsca.

Wolontariusz znaczy ochotnik »
Tekst opublikowany 2009-07-27, opracowanie Robert Harhala
Już drugie pokolenie wolontariuszy z wielu krajów Europy przyjeżdża do Mikoszowa pomagać w budowie Miasteczka Nadziei. Młodzi ludzie z Belgii, Holandii, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Włoch i Czech przeznaczają część wakacji na niesienie pomocy.
Zdjęć: 1  

Poeci spacerują z Bogiem »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie RH
Po raz kolejny z okazji międzynarodowego spotkania młodzieży na styku trzech granic - między Polską, Niemcami i Czechami, rozpisany został konkurs liryczny „Młodość, poeci Boga”. Ponownie wśród laureatów znaleźli się młodzi poeci z naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

Przygotują LPR »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie RH
Do 7 sierpnia składać można wnioski i uwagi do projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Strzelin na lata 2008 – 2013, który zamieszczono na oficjalnej stronie internetowej magistratu.
Zdjęć: 1  

Po co nam czujniki dymu? »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strażacy przestrzegają: w Polsce co roku w pożarach domów jednorodzinnych giną dziesiątki osób. Domowe czujki dymu są prostym sposobem na zabezpieczenie domu przed pożarem. Czy są nam potrzebne?
Zdjęć: 2  

Na torach leżą drzewa »
Tekst opublikowany 2009-07-24, opracowanie bom
Podczas wczorajszej nawałnicy we Wrocławiu nie doszło do poważniejszych awarii na terenach PKP. Gorzej sytuacja wygląda na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Bezpieczne wakacje dzieci »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trwa ulubiona pora roku dzieci, czyli lato. Mamy nadzieję, że tegoroczne wakacje dla wszystkich będą przyjemne, a zwłaszcza bezpieczne. W tym czasie dzieci coraz chętniej spędzają czas poza domem. Strzelińscy strażacy radzą jak spędzić wakacje bezpiecznie.
Zdjęć: 1  

Dla dobra mieszkańców »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Robert Harhala
O burzliwym okresie dla strzelińskiego samorządu powiatowego, o priorytetach nowego zarządu, budżecie i bezpieczeństwie mieszkańców rozmawiamy z Jerzym Krochmalnym – nowym starostą strzelińskim.
Zdjęć: 1  

Na basen za złotówkę »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ciepłe, wakacyjne dni sprawiają, że chętnie korzystamy z kąpielisk. Przypominamy Państwu, że na terenie naszej gminy legalnie można się kąpać w dwóch kąpieliskach: na basenie strzelińskim i w Białym Kościele.
Zdjęć: 1  

Bank pomaga »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie RH
Na początku lipca w strzelińskiej komendzie policji odbyło się oficjalne przekazanie kolejnego sprzętu komputerowego ufundowanego przez zarząd Powiatowego Banku Spółdzielczego w Strzelinie.
Zdjęć: 1  

Drugi stopień zagrożenia »
Tekst opublikowany 2009-07-23, opracowanie Paweł Pawlucy
Takich upałów tego lata jeszcze nie było. W całej południowej Polsce, w tym również na terenie województwa dolnośląskiego ogłoszono 2. stopień zagrożenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zgubnymi skutkami wysokich temperatur.

Wycieczka w kajdankach? »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie RH
Dobrowolnie odwiedzić komendę policji? O tak, to może być nie tylko ciekawa, ale i bardzo pouczająca wycieczka. Ostatnio przekonali się o tym podopieczni Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie, a także dzieci z Domu Dziecka w Górcu.
Zdjęć: 2  

Gortat pod gradem »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Marcin Gortat podczas spotkania z dziećmi we Wrocławiu 15 lipca odpowiedział na wiele pytań swoich wiernych kibiców.
Zdjęć: 1  

Oddaj honorowo krew »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie Agata Jurczak
W związku z ciągłym brakiem krwi w okresie wakacyjnym Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu wraz z władzami miasta Wiązów – pragną zachęcić mieszkańców gminy do podzielenia się cząstką siebie.

Czy można palić ogniska? »
Tekst opublikowany 2009-07-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Podczas wakacyjnych dni często organizowane są ogniska. Chyba każdy lubi smak pieczonej kiełbaski. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w niektórych miejscach palenie ognisk jest zabronione i może wywołać groźny pożar.
Zdjęć: 2  

Piorun jak pocisk »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Specjaliści tłumaczą, dlaczego nie należy bać się burzy i na ten czas wyłączyć telefon komórkowy. Co dzieje się z dachem domu, drzewem i człowiekiem, w którego uderzy piorun?
Zdjęć: 8  

Gortat w stolicy Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Ponad setka młodych koszykarzy wzięła udział 15 lipca w warsztatach „Marcin Gortat Camp 2009”. Pierwszy Polak, który w barwach Orlando Magic zagrał w wielkim finale NBA, wzbudził ogromne zainteresowanie kibiców we Wrocławiu.
Zdjęć: 5  

Będzie basen »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie RH
Prawdopodobnie już na początku września ruszy budowa strzelińskiego krytego basenu. Nastąpi to w chwilę po przekazaniu wykonawcy placu budowy.
Zdjęć: 1  

Wspaniała wycieczka »
Tekst opublikowany 2009-07-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Miłośnicy dwóch kółek z powiatu strzelińskiego odbyli „Weekend Rowerowy po Wzgórzach Niemczańsko - Strzelińskich”. Udział w wycieczce wzięły całe rodziny. Rowerzyści zwiedzili wiele ciekawych miejsc.
Zdjęć: 4  

Rozpoczęły się żniwa »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wprawdzie w ostatnich dniach pogoda raczej nas nie zachwycała, ale lokalni rolnicy już kilka dni temu rozpoczęli żniwa. Niebawem w ich ślady pójdą kolejni. Jakie będą tegoroczne żniwa?
Zdjęć: 2  

Uciekli, choć się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie RH
Policjanci z Kłodzka zatrzymali mężczyznę, który przed dwoma tygodniami zbiegł ze strzelińskiego zakładu karnego. Teraz grozi mu nawet o 2 lata dłuższy pobyt w więzieniu.
Zdjęć: 2  

Będzie szeroko »
Tekst opublikowany 2009-07-20, opracowanie RH
Ulica Wojska Polskiego już niedługo zupełnie zmieni wygląd. Od listopada będzie to czteropasmowa, asfaltowa jezdnia, bez dotychczasowego, dzielącego ją pasa zieleni.
Zdjęć: 1  

By żyło się lepiej »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie RH
Rozpoczęcie procesu aktualizacji „Strategii Integracji i rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta i Gminy Strzelin na lata 2010-215” miało na celu spotkanie, które odbyło się w sali konferencyjnej urzędu miasta i gminy w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Skwer bez fontanny »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie Robert Harhala
Trwają prace nad zagospodarowaniem skweru przy ulicy Rybnej, znajdującego się w centrum miasta przy ruchliwej trasie komunikacyjnej. Niestety na razie środków wystarczy tylko na niezbędne minimum działań.
Zdjęć: 1  

Kieszonkowe żniwa »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie RH
Sezon urlopowy to dla kieszonkowca czas wytężonej „pracy”, który niektórzy nawet zwykli nazywać żniwami. Policja podpowiada, jak ustrzec się kradzieży.

Nawałnica nad powiatem »
Tekst opublikowany 2009-07-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Burza, która przeszła nad powiatem strzelińskim 14 lipca, wyrządziła wiele szkód. Strzelińscy strażacy interweniowali aż 15 razy w tym dniu. Najbardziej ucierpieli mieszkańcy Wiązowa.
Zdjęć: 2  

Książka od IPN »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie red. kt
Instytutu Pamięci Narodowej będzie przekazywał swoje publikacje bibliotekom na terenie Dolnego Śląska. Celem akcji jest propagowanie najnowszej historii Polski, a przede wszystkim historii naszego regionu.
Zdjęć: 2  

Dotacja dla Przeworna »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie Robert Harhala
W ramach realizacji przez województwo dolnośląskie pomocy rozwojowej 28 gmin otrzymało właśnie wsparcie w formie dotacji celowej. Wśród nich znalazła się również gmina Przeworno jako jedyna z terenu naszego powiatu.
Zdjęć: 1  

Dla zabawy i rekreacji »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie Robert Harhala
Przed miesiącem informowaliśmy o uroczystym otwarciu nowego placu zabaw na Osiedlu Piastowskim w Strzelinie. Właśnie zakończył się drugi etap prac, kończących zagospodarowanie tego terenu.
Zdjęć: 1  

Podanie przez internet »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie RH
Profesjonalną informatyzację starostwa powiatowego w Strzelinie oraz zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania zakłada uchwała przyjęta przez radę powiatu strzelińskiego. Koszt inwestycji wyniesie 448 tys. zł.
Zdjęć: 1  

Wystawa "Nowy Świat Lilii" »
Tekst opublikowany 2009-07-16, opracowanie Red.
Strzeliński Ośrodek Kultury oraz Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Lilii zapraszają na wystawę „NOWY ŚWIAT LILII”.

Zablokowana A4 »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie BESA
Autostrada A4 między węzłem Prądy a węzłem Przylesie została zamknięta. Rano doszło tam do wypadku. Nikomu nic się nie stało. Policja wprowadziła objazdy.

Zapraszamy na festyn do Karczyna  »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Już w najbliższą sobotę 18 lipca odbędzie się w Karczynie festyn wakacyjny. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Teraz czas na Mistrzostwa Świata!  »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Po udanych Mistrzostwach Europy, które zostały zorganizowane w Strzelinie, przyszedł czas, by Strzelińskie Stowarzyszenie Footbagu DST Footbag Club Strzelin, walczyło o tytuły najlepszych na świecie. Najlepsi gracze z kontynentu będą rywalizować o medale w Berlinie.
Zdjęć: 3  

Na drogach remonty »
Tekst opublikowany 2009-07-15, opracowanie Robert Harhala
Rozpoczęła się realizacja inwestycji, którą wspólnie wykonuje starostwo powiatowe i gmina Strzelin. Mowa o budowie nowego wiaduktu w Szczawinie i przebudowie ulicy Glinianej dzięki środkom uzyskanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
Zdjęć: 1  

Przedszkole w przyszłym roku »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie tsp
O potrzebie budowy nowego przedszkola w Wiązowie słychać nie od dziś. Obecne nie jest w stanie przyjąć wszystkich chętnych dzieci z terenu gminy Wiązów. Plany wiązowskiego magistratu zakładają rozwiązanie tego problemu w ciągu najbliższych dwóch lat.
Zdjęć: 1  

Radar był nieubłagany »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie Robert Harhala
Po raz kolejny podstawowym wykroczeniem kierowców okazała się nadmierna prędkość. Znów postrach budził fotoradar nieubłaganie rejestrujący wyczyny drogowych piratów.
Zdjęć: 1  

Bawili się znakomicie »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Na boisku w Gościęcicach Średnich odbył się festyn. Organizatorzy przygotowali masę atrakcji - były konkursy, quady, tańce i pyszna grochówka.
Zdjęć: 5  

Śmierć na budowie »
Tekst opublikowany 2009-07-14, opracowanie KT
„To mój ukochany tatuś był...” - w czerwcu ruszyła kampania Państwowej Inspekcji Pracy, dotycząca zagrożeń związanych z robotami na wysokościach. - Chcemy szokować i skłaniać do refleksji – mówi Jarosław Głowacki z wrocławskiego oddziału PIP.
Zdjęć: 3  

Nie zabrałeś OC? Pojedziesz dalej »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie PM
Posiadanie dokumentu potwierdzającego opłacenie składki OC nie będzie już obowiązkowe. Taką zmianę kierowcy zawdzięczają nowelizacji Prawa o ruchu drogowym przyjętej w ostatnich dniach przez sejm.
Zdjęć: 1  

Straży jeszcze nie będzie »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie tsp
Radni zebrani na XXXIII sesji rady miasta i gminy Wiązów zdecydowali, że straży miejskiej jeszcze nie będzie. Jej powstanie opóźni się kilka tygodni. Poznaliśmy jednak nazwiska nowych funkcjonariuszy.
Zdjęć: 1  

Ratują życie »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie Robert Harhala
Policjanci i pracownicy strzelińskiej komendy oddawali krew dla małego Dawidka. To znakomity przykład dla innych i odpowiedź na nasz apel.
Zdjęć: 1  

Zagroda z tytułem miss »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie Agata Jurczak
Burmistrz miasta i gminy Wiązów ogłasza konkurs na „Najładniejszą zagrodę, sołectwo oraz najbardziej zadbany budynek w gminie Wiązów”.
Zdjęć: 1  

Lekarz miał 1,5 promila »
Tekst opublikowany 2009-07-13, opracowanie Robert Harhala
Dyżurujący na oddziale ginekologiczno – położniczym lekarz miał ponad 1,5 promila alkoholu. Na szczęście do przyjazdu policjantów nie zdążył przyjąć pacjentów.
Zdjęć: 1  

Życzkowski i Jakubiec wyróżnieni »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie tsp
Sympatycznym akcentem rozpoczęła się środowa sesja rady miejskiej Strzelina. Burmistrz oraz radni uhonorowali najwybitniejszych sportowców ziemi strzelińskiej, którzy swoimi wynikami przyczyniają się do promowania miasta i gminy w Polsce i na świecie.
Zdjęć: 2  

Okradli sklep i warsztat »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie RH
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom podejrzewanym o dokonanie szeregu włamań i kradzieży. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.
Zdjęć: 1  

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2009-07-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do groźnego wypadku doszło w okolicach Strachowa, w gminie Kondratowice. Kierowca samochodu ciężarowego, pomimo szybkiej akcji ratunkowej, nie przeżył.
Zdjęć: 3  

Radni na wakacjach »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie RH
Bardzo pracowicie, ale i bez zbędnych dyskusji, przebiegła ostatnia przed wakacyjną przerwą sesja rady miejskiej Strzelina. Prawie dwudziestopunktowy porządek obrad zrealizowano sprawnie i konsekwentnie.
Zdjęć: 2  

Okienko nie do końca jedno »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie tsp
W strzelińskim oddziale ZUS przy ul. Dzierżoniowskiej przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają właśnie działalność gospodarczą znaleźli dodatkowe bezpłatne porady.
Zdjęć: 1  

Szansa dla Dawidka »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie tsp
68 osób w środę ,24 czerwca, oddało krew na rzecz chorego na rzadką odmianę białaczki szpikowej typu M6 osiemnastomiesięcznego Dawidka Kuźmińskiego z Wiązowa. O ten szczególny rodzaj pomocy na naszych łamach apelował ojciec chłopczyka.
Zdjęć: 2  

Dlaczego zginął pilot? »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie kt
Trwają dyskusje nad sprawą zestrzelenia samolotu Dionizego Bielańskiego. Historyków IPN nie przekonują tłumaczenia generała Jaruzelskiego.
Zdjęć: 2  

Po wzgórzach Niemczańsko - Strzelińskich »
Tekst opublikowany 2009-07-09, opracowanie Agata Jurczak
Cele Wycieczki : - zwiedzenie ciekawych i atrakcyjnych miejsc naszego regionu - poznanie historii ciekawych miejsc - promocja zdrowego spędzania czasu - sprawdzenie i poprawa kondycji fizycznej
Zdjęć: 2  

Powiat świętował  »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Za nami już druga edycja Święta Gotarda. Tłumy widzów wysłuchały koncertu gwiazdy wieczoru - zespołu „Elektryczne gitary”.
Zdjęć: 5  

Klucz dla Celestyna »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Robert Harhala
Nie zabiegają o rozgłos w swojej misji niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym, a wielkie sukcesy to efekt wytrwałości, ciężkiej pracy i wiary w ludzi.
Zdjęć: 1  

Krochmalny starostą »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Robert Harhala
Po rezygnacji złożonej przez Artura Gulczyńskiego i zarząd powiatu nowym starostą wybrano Jerzego Krochmalnego – dotychczasowego przewodniczącego rady.
Zdjęć: 2  

Psycholog pomoże »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie Robert Harhala
Przemoc domowa jest jednym z najpoważniejszych problemów społecznych w całym kraju, a gminy naszego powiatu nie są tu wyjątkiem. Dlatego samorządy i działające na ich terenach instytucje pomocowe podejmują starania, by przeciwdziałać temu zjawisku.

Wzmożone patrole na drogach »
Tekst opublikowany 2009-07-08, opracowanie tom
Stan techniczny twojego auta pozostawia wiele do życzenia? Wozisz dziecko bez fotelika? Lubisz szybką jazdę nie patrząc na znaki ograniczania prędkości? Jeśli tak, zostaw dziś swoje cztery kółka pod domem lub w garażu.

Wystrzałowe Lato ze Strzelcem »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Robert Harhala
Ponad siedem godzin rozrywki i znakomitej zabawy oraz piękna pogoda przyciągnęły w niedzielne popołudnie do parku miejskiego tłumy mieszkańców miasta i całego regionu. Tegoroczna edycja Lata ze Strzelcem była wyjątkowo udana.
Zdjęć: 6  

Pożar stodoły »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek, 3 lipca, paliła się stodoła w Zarzycy. W akcji trwającej 6 godzin wzięło udział 39 strażaków, w tym 32 druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych.
Zdjęć: 2  

„Wakacje 2009”  »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Red.
Przestawiamy ofertę Strzelińskiego Ośrodka Kultury.

Wnuczek atakuje »
Tekst opublikowany 2009-07-07, opracowanie Robert Harhala
Pod koniec czerwca przestępcy dwukrotnie oszukali osoby w podeszłym wieku, podając się za członka najbliższej rodziny i prosząc o pomoc finansową. Policja apeluje do osób starszych i mieszkających samotnie o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wpuszczanie do domów obcych oraz nie przekazywanie im pieniędzy.
Zdjęć: 1  

Spokojnie, to tylko awaria »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie PM
W zeszłym tygodniu w nawierzchni ulicy Grota Roweckiego pojawiła się ogromna dziura. Jak się okazało, było to zapadnięcie się jezdni z powodu awarii rury znajdującej się tuż pod nią.
Zdjęć: 3  

Co ze ścieżkami rowerowymi? »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie PM
Już kilkakrotnie pytali nas Państwo czy wiadomo coś na temat ścieżek rowerowych w okolicach Strzelina. Postanowiliśmy się dowiedzieć więcej na ich temat.
Zdjęć: 1  

Mamy 4 medale! »
Tekst opublikowany 2009-07-06, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Zawodnicy z naszego powiatu dobrze spisali się podczas jedenastych Mistrzostwa Europy w Footbagu, które zostały rozegrane w Strzelinie. Przybyli najlepsi gracze ze Starego Kontynentu.
Zdjęć: 6  

Trzydzieści lat minęło »
Tekst opublikowany 2009-07-05, opracowanie RH
Dokładnie przed trzydziestu laty opuszczali mury szkoły, w której spędzili osiem najwspanialszych lat swego życia. Nie zważając na to, gdzie rzucił ich los, spotkali się ponownie, by wspólnie powspominać i uronić łzę za czasem dzieciństwa.
Zdjęć: 1  

Fundusze na basen »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Robert Harhala
Ponad 3 miliony złotych otrzymała Gmina Strzelin w ramach programu „Rozwoju Bazy Sportowej na Dolnym Śląsku w latach 2009-2011” na budowę krytej pływalni. Decyzję w sprawie przyznania środków odebrał osobiście z rąk Marszałka Województwa Marka Łapińskiego Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Jerzy Matusiak
Zdjęć: 1  

Memoriał Sławka Nowakowskiego »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W dniach 22 - 24 czerwca w Strzelinie odbył się Memoriał Sławka Nowakowskiego w tenisie stołowym. Rywalizowano we wszystkich kategoriach: od żaków po weteranów.
Zdjęć: 2  

Zmiana klimatu, czy dobra ręka … »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Agata Jurczak
To dość nietypowa sytuacja, która była zaskoczeniem nie tylko dla właścicielki wyhodowanego bananowca, ale też dla wszystkich osób, które zobaczyły jego piękne i dojrzałe owoce.
Zdjęć: 2  

Co piąty uczeń nie zdał egzaminu  »
Tekst opublikowany 2009-07-03, opracowanie Agata Jurczak
Oblało ponad 1300 z 7 tys. zdających. Co piąty wrocławianin nie zaliczył egzaminu dojrzałości, a jeszcze słabiej wypadła matura w skali Dolnego Śląska. W całym województwie 21 proc. Maturzystów zmuszona będzie powtarzać egzamin.
Zdjęć: 2  

Tylko u nas – pogoda na bieżąco »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie aw
Meteorolodzy nie potrafią przewidzieć, gdzie wystąpi burza. Może Wy macie swoje własne sposoby albo niesamowite zdjęcia piorunów czy nawałnic. Podzielcie się nimi z innymi czytelnikami.
Zdjęć: 2  

Czas na zasłużoną emeryturę »
Tekst opublikowany 2009-07-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Muzyk, sportowiec, a przede wszystkim doskonały proboszcz - tak mówią parafianie z Kuropatnika o księdzu prałacie Norbertu Łukaszczyku. Po 51 latach posługi kapłańskiej przeszedł na zasłużoną emeryturę. Ostatnia msza była pełna wzruszenia.
Zdjęć: 4  

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl