Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 178 informacji. Wszystkie poniżej.

Piłsudskiego do remontu »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Usiana gęsto dziurami „smołówka” na ul. Piłsudskiego już jesienią zmieni nawierzchnię na bitumiczną. Właśnie rozpoczyna się jeden z większych remontów drogowych w mieście.
Zdjęć: 2  

Słowne pułapki im niestraszne »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Poznaliśmy najlepszych, młodych polonistów w powiecie strzelińskim. W czwartek, 22 kwietnia w Szkole Podstawowej nr5 odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny.
Zdjęć: 2  

Kryminalna kumulacja »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie RH
Zaskoczeni policjanci ujrzeli scenę zupełnie, jak z tandetnej, kryminalnej komedii. Różnica polegała jedynie na tym, że aktorzy wprost z filmowego planu powędrowali do policyjnego aresztu.
Zdjęć: 1  

Będę tęsknił za Strzelinem »
Tekst opublikowany 2010-04-30, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Po dwóch, wspaniałych sezonach spędzonych w Granicie Strzelin Chińczyk Meng Zhen opuszcza klub. Popularny „Maniek” stał się ulubieńcem kibiców i długo będzie wspominał nasze miasto. Między innymi dzięki dobrej grze Chińczyka Granit awansował do I ligi, a później zajął w niej wysokie miejsce. Meng Zhen w rozmowie z Radosławem Kwiatkowskim opowiedział o powodach swojego odejścia z Granitu oraz planach na przyszłość.
Zdjęć: 1  

Maj, energia, De Press »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie Opr. red.
Nie wiesz gdzie wybrać się podczas długiego weekendu? Odwiedź Bolesławiec. W najbliższym czasie będzie to najbardziej energetuyczne miejsce na Dolnym Śląsku. Będzie można posłuchać piosenek Elvisa, wsłuchać się w kanonadę artylerzystów czy przejechać konno. Na koniec weekendu – największa atrakcja – występ królów folkowej energii, czyli zespołu De Press.
Zdjęć: 4  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie red.
"Zemsta" z udziałem Jerzego Radziwiłowicza, Oratorium Dawid i Batszeba, Nordic Walking i kino - na te imprezy można wygrać bilety z Tygodnikiem Wrocławskim.

Ostatni dzwonek w Skarbówce »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Na rozliczenia z fiskusem pozostały już tylko dwa dni. 30 kwietnia, upływa termin składania rocznych zeznań podatkowych.
Zdjęć: 1  

Posadzą drzewka 1 maja »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Posadzą drzewka w Parku Miejskim i przejdą pod pomnik Żołnierza Polskiego by złożyć kwiaty. W ten niecodzienny sposób działacze strzelińskiego SLD uczczą 1 majowe święto.
Zdjęć: 1  

Zapłaci za fałszywy alarm »
Tekst opublikowany 2010-04-29, opracowanie KPP Strzelin
550 złotych grzywny i 1000 złotych nawiązki na rzecz Państwowej Straży Pożarnej musi zapłacić 19-letni mężczyzna, który włączył sygnał alarmowy i czym wprowadził w błąd strażaków.

Zwyczaj niezgodny z prawem »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Patrolują, kontrolują i upominają. W wyjątkowych okolicznościach karzą. Część mieszkańców Wiązowa twierdzi jednak, że strażnicy miejscy sami łamią prawo. - Dobrze, że mieszkańcy przyglądają się pracy tej formacji i dzielą swoimi spostrzeżeniami, także tymi negatywnymi. Trzeba jednak zachować przy tym zdrowy rozsądek – apeluje Marcin Kruk, inspektor ds. promocji gminy Wiązów.
Zdjęć: 1  

Nadstawili uszu do badania »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie UMW
Ponad 70 uczniów klas pierwszych szkół podstawowych zostało w marcu przebadanych w programie bezpłatnych badań przesiewowych słuchu.

Dla dzieci i... dorosłych  »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie UMW
We wrześniu Przedszkole Miejskie w Wiązowie przeniesie się do nowego budynku.

Atrakcje długiego weekendu »
Tekst opublikowany 2010-04-28, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Podczas majowego weekendu nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców powiatu strzelińskiego. Będą zarówno imprezy rozrywkowe, jak i sportowe i kulturalne, nie zabraknie również oficjalnych uroczystości związanych z przypadającymi w te dni świętami.

Rycerze na Gromniku »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie KK
2 maja na Gromniku - najwyższym wzniesieniu Wzgórz Strzelińskich, gdzie swój obóz warowny założyli rycerze von Czirn - odbędzie się Piknik Rycerski.
Zdjęć: 2  

Sezon pszczelarski rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie Agata Jurczak
Z inicjatywy sołtysa Jagielna Edmunda Knysaka odbył się piknik, który był początkiem tegorocznego sezonu pszczelarskiego. Impreza odbyła się w niedzielę, 25 kwietnia.
Zdjęć: 2  

Uczniowie jadą do Lwowa »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie UMW
Delegacja uczniów szkoły w Wiązowie będzie reprezentowała gminę podczas uroczystości na cmentarzu Orląt Lwowskich. Zaplanowana na początek maja wizyta we Lwowie związana jest z zaangażowaniem wiązowskich szkół w akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Młodzi o rynku pracy »
Tekst opublikowany 2010-04-27, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu strzelińskiego rozpoczęli cykl spotkań edukacyjnych organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w ramach Młodzieżowego Strzelińskiego Partnerstwa Lokalnego „Młodzi aktywni na strzelińskim rynku pracy.”
Zdjęć: 5  

Drzwi zawsze otwarte »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie RH
Już po raz kolejny stowarzyszenie św. Celestyna w Mikoszowie zorganizowało dzień otwarty dla wszystkich chcących poznać ośrodek i skorzystać z jego usług. Była to okazja nie tylko do bezpłatnej porady lekarzy specjalistów, ale również znakomitej zabawy dla całych rodzin.
Zdjęć: 2  

Koncert na finał konkursu »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzeliński Ośrodek Kultury zadbał o uczczenie 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w naszym mieście. Zorganizował dwudniowy konkurs z wiedzy o życiu kompozytora, a jego wyniki ogłosił podczas uroczystej gali finałowej rozpoczętej koncertem poświęconym pianiście.
Zdjęć: 5  

Bezpieczni na drodze »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie RH
Drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazja powiatu strzelińskiego zmagały się w kolejnej edycji ogólnopolskiego turnieju wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Na zwycięzców czekały nie tylko atrakcyjne nagrody, ale również prawo reprezentowania powiatu w rozgrywkach wojewódzkich.
Zdjęć: 2  

Wrocław pożegnał Olę »
Tekst opublikowany 2010-04-26, opracowanie KT
- Przychodzi mi pożegnać osobę, Olę Natalli-Świat, która dla naszego środowiska była niezwykle ważna, była niezastąpiona – mówił w poniedziałek Jarosław Kaczyński nad grobem tragicznie zmarłej posłanki.
Zdjęć: 16  

Spalił się barak »
Tekst opublikowany 2010-04-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do pożaru drewnianego baraku doszło przy ulicy Brzegowej w Strzelinie w czwartek 22 kwietnia. W akcji ratowniczej trwającej blisko dwie godziny udział wzięło 23 strażaków.
Zdjęć: 2  

Dym w mieszkaniu »
Tekst opublikowany 2010-04-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W sobotę, 24 kwietnia w jednym z mieszkań w Prusach, wyczuwalny był dym. Konieczna była interwencja strażaków.

Twierdza niezdobyta »
Tekst opublikowany 2010-04-25, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W tym sezonie klasy okręgowej żaden zespół nie potrafił wygrać meczu w Strzelinie. Passa ta została podtrzymana w niedzielę, 25 kwietnia kiedy Strzelinianka zremisowała z Czarnymi Jelcz- Laskowice . Twierdza Strzelin nadal pozostaje niezdobyta.
Zdjęć: 3  

Strzelinianie na dwóch kółkach »
Tekst opublikowany 2010-04-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Blisko stu trzydziestu rowerzystów ruszyło z rynku w wycieczkę ulicami Strzelina. Fani dwóch kółek z naszego regionu rozpoczęli sezon akcją „Strzelin na rowery”.
Zdjęć: 5  

Ogień na działce »
Tekst opublikowany 2010-04-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Prawdopodobnie nieostrożność przy wypalaniu pozostałości roślinnych była przyczyną pożaru drewnianej wiaty na terenie ogródka działkowego w Bierzynie.
Zdjęć: 2  

Znawcy przyrody »
Tekst opublikowany 2010-04-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla klas I - III pod hasłem „Jestem znawcą przyrody i szanuję środowisko”. Konkurs odbył się w czwartek 22 kwietnia.
Zdjęć: 3  

Badania do powtórki »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Setki, jeśli nie tysiące, kobiet z Dolnego Śląska, w tym mieszkanki naszego rejonu, między innymi z okolic Kondratowic, muszą powtórzyć badania piersi. Powodem jest wadliwie działająca aparatura diagnostyczna w mammobusach, w których przeprowadzane były badania.
Zdjęć: 1  

Pieniądze w ogródku  »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie KPP Strzelin
26-letnia strzelinianka wyszła na ogródek i znalazła.... saszetkę. Jak się okazało, zgubił ją listonosz. W torbie było prawie cztery tysiące złotych.

Wróciły bociany »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W powiecie strzelińskim pojawiły się bociany. To znak, że wiosna wróciła na dobre. Na gości czekały specjalnie przygotowane gniazda.
Zdjęć: 2  

Strefa euro w rozsypce »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Rozpad strefy euro pół roku temu wydawał się większości ekonomistom niemożliwy. Dzisiaj przed takim scenariuszem przestrzegają międzynarodowe instytucje i największe banki, a fundusze hedgingowe obstawiają osłabienie euro.
Zdjęć: 1  

Absolutorium przegłosowane »
Tekst opublikowany 2010-04-23, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Podczas ostatniej sesji rady powiatu strzelińskiego przyjęto absolutorium za wykonania budżetu za 2009 r., podjęto uchwałę w sprawie założenia gimnazjum specjalnego oraz wytypowano członków Kapituły Tytułu Honorowego „Zasłużony dla Powiatu Strzelińskiego.”
Zdjęć: 1  

Trzy jedynki Boga? »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Marta Gołębiowska
Tragedia pod Smoleńskiem wstrząsnęła wszystkimi Polakami i wielu zmieniła... przynajmniej na kilka dni. Towarzyszące jej emocje były o wiele większe, niż podczas śmierci Jana Pawła II. Na odejście papieża byliśmy przygotowani, informacja o śmierci prezydenta i elity państwa spadła na nas nagle. Według wielu psychologów i socjologów tego typu wydarzenia są sprawdzianem – na człowieczeństwo, wrażliwość, empatię... Jak przeszliśmy test? Rozmowa Marty Gołębiowskiej z dr Ewą Kalecińską-Adamczyk z Katedry Eksperymentalnej Psychologii Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie red.
Maraton Noc Polskiego Kina, oratorium Dawid o Batszeba, nordic walking to tylko niektóre z naszych propozycji dla czytelników.

Odzyskajmy twarz Nikoli  »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie MP
Nikola Osińska ze Szprotawy (woj.lubuskie) urodziła się z naczyniakiem limfatycznym twarzy. Choroba oszpeciła jej buzie. Rodzina potrzebuje 10 tysięcy euro na operację w Berlinie. Bolesławianie mogą pomóc dziewczynce przynosząc zwykłe nakrętki po napojach do Sali Animacji Orzeł. Można także wpłacać pieniądze na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
Zdjęć: 2  

Ogień w Karczynie »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dziewięć tysięcy złotych strat spowodował pożar budynku gospodarczego w Karczynie. Do zdarzenia doszło w środę, 21 kwietnia około godziny 15.20.
Zdjęć: 4  

Przyjaciele ziemi »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Proekologicznych działań nie zabrakło również w Strzelinie.
Zdjęć: 2  

Powrót przedwiośnia  »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie red.
Jakże wielkie było zdziwienie mieszkańców Dolnego Śląska , kiedy rano można było zauważyć przymarznięte krople rosy na szybach aut i trawnikach. Czy oznacza to, że weekend minie nam pod kocami z kubkami gorącego kakao?

Ja – kreator przyszłości »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie opr. RW
Akademia Techniki zaprasza gimnazjalistów z całej Polski do udziału w konkursie „Ja – kreator przyszłości”. Oprócz doskonałej zabawy gwarantowanej przy tworzeniu prac konkursowych na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Aby mieć szansę na wygraną wystarczy jedynie puścić wodze fantazji!

Szybka, tania pożyczka? »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Najtańsze kredyty gotówkowe znajdziemy w BNP Paribas Fortis, Volkswagen Banku direct i w Polbanku – wynika z rankingu Open Finance.
Zdjęć: 1  

Dotacje dla mikrofirm »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
100, 200 lub 300 tys. zł – na takie bezzwrotne wsparcie mogą liczyć mikroprzedsiębiorstwa działające na wsiach i w małych miasteczkach. Zmienione właśnie przepisy powinny sprawić, że dostęp do łącznej puli 307 mln euro będzie w tym roku łatwiejszy, niż w ubiegłorocznym naborze.

Mistrzostwa Pamięci »
Tekst opublikowany 2010-04-22, opracowanie opr. RW
Chcesz zbliżyć się do granic swojej pamięci?? Chciałbyś zmierzyć się z najlepszymi „mózgami pamięciowymi"?? Poczuć dreszczyk emocji, sprawdzając możliwości pamięci?? Fundacja „Wiatrak” wraz z organizatorami zaprasza na III Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci, pod protektoratem World Memory Sport Council oraz Tony Buzan’a – światowej sławy prekursora mnemotechnik - skierowane są do mieszkańców całego kraju w każdym wieku. Odbędą się one w Bydgoszczy 22 maja w Wyższej Szkole Gospodarki.
Zdjęć: 1  

Dymiący samochód na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie RK
W niedzielę, 18 kwietnia w okolicy Wiązowa na autostradzie A-4 kierowca vw golfa IV miał problemy ze swoim pojazdem. W samochodzie zagotowała się ciecz chłodząca.

Radni na podium »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie opr. RK
Po raz kolejny samorządowcy z powiatu strzelińskiego udowodnili, że są doskonałymi piłkarzami. Radni zdobyli brązowe medale podczas XII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Radnych w Halowej Piłce Nożnej.
Zdjęć: 1  

Realne kształty zatoki »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Już za miesiąc mieszkańcy Kazanowa będą mieli nowy, bezpieczny przystanek autobusowy. Finansowana przez gminę Strzelin inwestycja realizowana jest bardzo szybko, a przystanek z dnia na dzień nabiera realnych kształtów.
Zdjęć: 2  

Uwięzieni rodacy »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Dorota Przybylak
Ponad 4 tys. Polaków uwięzionych jest za granicami naszego kraju. Nie mogą wrócić do domu z powodu zamknięcia strefy powietrznej nad całą Europą. Samoloty z wrocławskiego lotniska nie wylatują od soboty. Wszystko wskazuje na to, że szybko nie polecą.
Zdjęć: 1  

Laur Gospodarności »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie opr. red.
Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu „Laur Gospodarności”. Jego adresatem są gminy wiejskie i miejsko-wiejskie korzystające z zewnętrznego wsparcia finansowego oraz organizacje pozarządowe aktywnie działające na terenach wiejskich.
Zdjęć: 1  

Zostało tylko 10 dni »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wielkimi krokami zbliża się 30 kwietnia – ostatni dzień w którym należy złożyć zeznanie podatkowe za rok 2009. Ten przykry obowiązek ciąży także na inwestorach.
Zdjęć: 1  

Bez ograniczeń »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Dawid Synówka
Prędkość jest jednym z najbardziej pasjonujących elementów jazdy samochodem. Tymczasem przepisy drogowe nie pozwalają w pełni się nią cieszyć. Są jednak miejsca, w których nie obowiązują żadne ograniczenia. Gdzie można legalnie zasmakować prędkości?
Zdjęć: 1  

Deweloperzy w natarciu. Pozornym »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Według GUS, liczba mieszkań, których budowę rozpoczęli deweloperzy w pierwszym kwartale, wzrosła o 53 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku.

Prawnik radzi »
Tekst opublikowany 2010-04-21, opracowanie Agnieszka Nowicka
Kiedy mamy stłuczkę samochodową, automatycznie zgłaszamy szkodę do ubezpieczyciela w celu otrzymania zwrotu kosztów naprawy pojazdu. A czy kiedykolwiek dochodziliśmy zwrotu kosztów wizyt lekarskich czy rehabilitacji, gdy po wypadku bolała nas tygodniami szyja albo w wyniku źle zrośniętej kości nie mogliśmy pracować przez dłuższy czas? Mało kto wie, że także takie koszty można sfinansować z ubezpieczenia OC.

To już trzynaście lat... »
Tekst opublikowany 2010-04-20, opracowanie UM
W poniedziałek, 12 kwietnia burmistrz Strzelina Jerzy Matusiak gościł uczestników międzyszkolnej wymiany polsko-niemieckiej.
Zdjęć: 2  

Powstaniemy jak Feniks »
Tekst opublikowany 2010-04-20, opracowanie Rozmawiał Radosław Kwiatkowski
W poprzednim numerze donosiliśmy o pożarze pawilonu sportowego przy strzelińskim lodowisku. Dla strzelińskich ciężarowców, na co dzień użytkujących ten obiekt, strata jest wielokrotnie większa. O sytuacji sekcji rozmawiamy z Mirosławem Życzkowskim.
Zdjęć: 3  

Wiązowianie pozbyli się elektrozłomu »
Tekst opublikowany 2010-04-20, opracowanie UM
Znamy wyniki zbiórki starego sprzętu RTV/AGD. Akcja była przeprowadzona na terenie gminy Wiązów, już po raz kolejny, 25 i 26 marca.
Zdjęć: 2  

Za mało ścieżek »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie Katarzyna Kotlarz
W sobotę, 24 kwietnia (start o godz. 10) strzelińscy rowerzyści włączą się w ogólnopolską akcję „Polska na rower”. W ten sposób chcą podkreślić potrzebę bezpiecznej komunikacji oraz przekonać władze, że warto inwestować w budowę ścieżek rowerowych.
Zdjęć: 2  

Chłopiec spadł z błotnika  »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie RH
Pod kołami rolniczego ciągnika zginął 5-letni chłopiec. Maszyną kierował ojciec dziecka, który w trakcie cofania nie zauważył, że syn spadł z błotnika.
Zdjęć: 1  

Wspólnota mieszkaniowa i finanse »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie opr. RW
W ostatnich latach powstaje coraz więcej wspólnot mieszkaniowych. Obecnie w Polsce działa ich już ponad 120 tys. Mimo, że nie posiadają one osobowości prawnej, mogą w banku otworzyć konto, a nawet zaciągnąć kredyt na termomodernizację budynku. Warto z tych możliwości korzystać.
Zdjęć: 1  

Życie z pompą »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie opr. RW
Konieczność rozpoczęcia żywienia pozajelitowego u dziecka brzmi jak wyrok. Poddanie się terapii w domu nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z dotychczasowego trybu życia.
Zdjęć: 3  

Alergia czy przeziębienie? »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie opr. RW
Alergiczny nieżyt nosa dotyka co trzeciego Polaka. Objawy, które towarzyszą tej dolegliwości, szczególnie wiosną, łatwo pomylić z przeziębieniem. Dlatego warto wiedzieć, jak je prawidłowo rozpoznawać i kontrolować.

Niedziela z „zośką” »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzelińskie Stowarzyszenie Footbagu oraz Polskie Stowarzyszenie Footbagu połączyło siły aby zapewnić miłośnikom gry w footbag sportowy weekend pełen wrażeń. Przedsięwzięcie młodych zośkarzy stwarza też wspaniałą okazję do promocji naszego miasta i regionu.
Zdjęć: 1  

Razem sięgną do unijnej kasy »
Tekst opublikowany 2010-04-19, opracowanie UM
Niedawno się poznali, a już będą realizować pierwszy wspólny projekt. Tempo, w jakim rozwija współpraca samorządu gminnego Strzelina z czeską gminą Libchavy jest naprawdę imponujące.
Zdjęć: 3  

Księga Kondolencyjna  »
Tekst opublikowany 2010-04-18, opracowanie tom
Tragedia rządowego samolotu pod Smoleńskiem wstrząsnęła nami wszystkimi. Dla wszystkich, którzy chcą podzielić się swoim smutkiem i żalem, którzy chcą wyrazić swoje współczucie, stworzyliśmy specjalną Księgę Kondolencyjną.
Zdjęć: 1  

Syreny przypomną o tragedii »
Tekst opublikowany 2010-04-18, opracowanie kt
Zgodnie z zaleceniami Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, o godzinie 14 w całym kraju rozlegnie się dźwięk syren alarmowych.
Zdjęć: 1  

Kronika strażacka »
Tekst opublikowany 2010-04-18, opracowanie RK
W ostatnim tygodniu strażacy na terenie powiatu strzelińskiego nie mogli narzekać na brak zajęć. Interweniowali m.in. w sprawie pożarów suchej trawy, zadymionego mieszkania i pękniętej rury wodociągowej.

Dwa mistrzostwa kraju »
Tekst opublikowany 2010-04-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Źle rozpoczęły się dla strzelińskich sztangistów tegoroczne mistrzostwa Polski. W dniu inauguracji imprezy spłonęła sala z siłownią przy ulicy Kruczej. Nieco później ratujących resztki sprzętu z pogorzeliska doszła wiadomość o tragicznej w skutkach katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Mimo tak nieprzychylnych okoliczności, reprezentanci Strzelca wywalczyli dwa złote medale.
Zdjęć: 3  

Drogowa mapa... dziur »
Tekst opublikowany 2010-04-18, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Codziennie wielu mieszkańców Strzelina samochodami dojeżdża do pracy czy szkoły do Wrocławia. Największym kłopotem dla kierowców są ogromne dziury, który utrudniają jezdnię. Podpowiadamy gdzie należy zachować szczególną ostrożność.
Zdjęć: 3  

Rano zabiją dzwony »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie kt
Dokładnie tydzień po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, o godz. 8.56 w całej Polsce zawyją syreny alarmowe i będą biły kościelne dzwony.
Zdjęć: 1  

Chmura nad żałobą »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Zakłócenia w ruchu lotniczym w Europie spowodowane chmurą pyłu wulkanicznego po erupcji wulkanu na Islandii mogą potrwać nawet kilka dni. Chmura nad Polską w maksymalnym stężeniu utrzymywać się będzie także dzisiaj.
Zdjęć: 1  

Nie dotrą do Krakowa  »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie red.
Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ze względu na utrudnienia w ruchu lotniczym w Europie swój udział w niedzielnych uroczystościach pogrzebowych Pary Prezydenckiej w Krakowie odwołują kolejne delegacje zagraniczne.

Trumny przylecą samolotem »
Tekst opublikowany 2010-04-17, opracowanie INTERIA.PL/PAP
- Trumny z ciałami pary prezydenckiej zostaną w niedzielę przewiezione do Krakowa samolotem - zapowiedział na briefingu prasowym prezydencki minister Jacek Sasin.
Zdjęć: 1  

Z ukrycia, koło szkoły »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Na tyle daleko by uwolnić szkolę od dymu tytoniowego i na tyle blisko by zdążyć przed kolejnym dzwonkiem. W nerwowej atmosferze, w pobliżu szkoły, w chmurach tytoniowego dymu, poza zasięgiem wzroku nauczycieli uczniowie omijają zakaz palenia.
Zdjęć: 1  

Wybuch wulkanu. Paraliż Europy Płn. »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Kolejne europejskie porty lotnicze są zamykane z powodu zagrożenia, jakim jest nadciągająca chmura pyłu wyrzuconego z krateru wulkanu na Islandii. Odwołano tego dnia tysiące lotów, na lotniskach utknęły dziesiątki tysięcy pasażerów.
Zdjęć: 2  

Chmura nadciaga nad Polskę... »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W ciągu najbliższych godzin chmura pyłu wulkanicznego znad Islandii rozprzestrzeni się nad Francję, Niemcy, Polskę i kraje bałtyckie - podało londyńskie Centrum Ostrzegania o Pyłach Wulkanicznych (VAAC), cytowane przez hiszpański dziennik "El Pais".
Zdjęć: 2  

Samochód w ogniu »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Strzelinie przy ulicy Jana Pawła II w środę, 14 kwietnia zapaliła się komora silnika peugeota 206.
Zdjęć: 2  

Derby dopiero w czerwcu »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W niedzielę 18 kwietnia mieliśmy dowiedzieć się, który zespół z naszego powiatu jest najlepszy. Lokalne derby pomiędzy Świtezią Wiązów a Strzelinianką Strzelin zostały przełożone na 27 czerwca.
Zdjęć: 1  

Wspomnienia ze stolicy »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie Michał Dróbka
Żałoba w Polsce trwa. Pałac Prezydencki odwiedzają tłumy. W Warszawie był nasz fotoreporter...
Zdjęć: 58  

Zawalił się komin »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W czwartek, 15 kwietnia w budynku wielorodzinnym w Nieszkowicach zawalił się komin. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był zły stan przewodu kominowego.
Zdjęć: 5  

Pęka jedna bańka, pojawia się nowa »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
W przeciwieństwie do rynków akcji, ceny surowców w ostatnich tygodniach nie podążają zgodnie w jednym kierunku. Od początku roku na tarcicy można było zarobić 45 proc., a cukier potaniał o 35 proc. Rynki surowcowe to obecnie raj dla inwestorów szukających zmienności.
Zdjęć: 4  

Maksymalne stężenie pyłu nad Polską »
Tekst opublikowany 2010-04-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W piątek wieczorem chmura pyłu wulkanicznego o maksymalnej koncentracji zanieczyszczeń będzie nad prawie całą Polską. W sobotę rano maksymalne stężenie będzie na południu i wschodzie kraju - wynika z symulacji IMGW.
Zdjęć: 2  

Na ratunek dzieciom »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie tom
Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie się z ubiegłorocznym podatkiem. Coraz więcej z nas przekazuje procent ze swojego podatku organizacjom pożytku publicznego. Jedną z nich jest Fundacja Na Ratunek Dzieciom Zagłębia Miedziowego.
Zdjęć: 2  

Problem ze śmieciami »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie KM
Tematem, który zdominował obrady wiązowskiej sesji był problem ze śmieciami. Radni usłyszeli też o postępach prac przy największych inwestycjach ostatnich lat oraz zapoznali się z planami na najbliższy czas.
Zdjęć: 2  

Wyjątkowe powitanie »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie RH
W niepowtarzalnej, radosnej i rodzinnej atmosferze, odbyła się kolejna w kalendarzu roku szkolnego impreza dla wychowanków Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie. Podopieczni placówki oraz ich rodziny uczestniczyli w ceremonii powitania wiosny bawiąc się przy tym doskonale.
Zdjęć: 1  

Wniosków nie brakuje »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Opr. RH
Od 15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjęła już blisko 150 tys. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2010 rok. Liczba złożonych dotychczas wniosków jest jednak niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Zatrucie czadem »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie RK
W jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym na strzelińskim rynku doszło do zatrucia tlenkiem węgla.

Zakorkowana ul. Wojska Polskiego »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Zainstalowana w środę, 15 kwietnia sygnalizacja świetlna na ulicy Wojska Polskiego miała usprawnić komunikację podczas remontu. Niestety, tylko pogorszyła warunki jazdy.
Zdjęć: 3  

Stop ciężarówkom »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie dp
W związku z pogrzebem Pary Prezydenckiej w Krakowie, Minister Infrastruktury wprowadził zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych na terenie całego kraju.
Zdjęć: 1  

Niska inflacja pomaga »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
We wszystkich bankach założone rok temu depozyt przyniosły realny zysk, czyli udało się im przeskoczyć inflację.
Zdjęć: 1  

Wraca kredyt na 120 proc. »
Tekst opublikowany 2010-04-15, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Hipoteki: Wraca kredyt na 120 proc. wartości nieruchomości. Już cztery banki mają w ofercie kredyt na ponad 100 proc. wartości nieruchomości – ostatnio do grupy dołączył Alior Bank.

Komunikat GZZK »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie UM
Informacja dotycząca zakazu wypalania roślinności i resztek pożniwnych.

Biuro już otwarte »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie RH
Jednostka Realizująca Projekt (JRP) pn. „Budowa kanalizacji w gminie Strzelin wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków w Chociwelu” formalnie rozpoczęła działalność. W czwartek, 8 kwietnia oficjalnie otwarto biuro projektu.
Zdjęć: 2  

Żałoba narodowa do niedzieli »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Żałoba narodowa została przedłużona do niedzieli do północy - poinformował rzecznik marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Marszałek w zastępstwie prezydenta ogłasza żałobę.
Zdjęć: 2  

Honorowi Dolnoślązacy  »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie tom
Radni sejmiku województwa dolnośląskiego nadadzą tragicznie zmarłym tytuły Honorowych Dolnoślązaków.

Drożej za śmieci »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Mieszkańcy skarżą się na wzrost cen wywozu nieczystości, o których jak twierdzą niektórzy, nie zostali nawet poinformowani. - Jeśli zaszło jakieś nieporozumienie, zapraszam do firmy, na pewno wszystko wyjaśnimy – mówi Irena Trojanowska z Komusa.
Zdjęć: 1  

Wracają do Polski »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr. aw
Jak podało biuro prasowe SLD trumna z ciałem samolot z ciałem Jerzego Szmajdzińskiego i 29 innymi ofiarami wyląduje na Okęciu w środę około godz. 16.00.

Bez piłki do poniedziałku »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr. as
W związku z żałoba narodową z powodu tragedii lotniczej z udziałem najważniejszych osób w państwie Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o odwołaniu wszystkich meczów, które miały się odbyć się w dniach od 10 do 19 kwietnia.

Plan uroczystości żałobnych i pogrzebowych »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Niedzielne uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej w Krakowie rozpoczną się o godz. 14 mszą żałobną w Bazylice Mariackiej.

TFI stawiają na fundusze sektorowe »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Rośnie liczba funduszy sektorowych, inwestujących w akcje spółek działających w obrębie tej samej branży.

Bankomaty będą za darmo »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Kolejne banki oferują swoim klientom możliwość korzystania bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce.
Zdjęć: 1  

Ciała ofiar w kraju  »
Tekst opublikowany 2010-04-14, opracowanie opr.MP
Do Polski przyleciał samolot z 30 ciałami ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Trumny z ciałami przejadą ulicami Warszawy do hali na Torwarze, gdzie odbywać się będzie czuwanie modlitewne.

W cieniu narodowej tragedii... »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie UM
W sobotę, 10 kwietnia w Strzelinie odbyły się uroczystości upamiętniające piątą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Nastrój zadumy i refleksji spotęgowała wiadomość o straszliwej katastrofie rządowego samolotu, do jakiej doszło w godzinach porannych w pobliżu Smoleńska.
Zdjęć: 5  

„Jaskółką uwięzioną” wyśpiewał I miejsce »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Wiersze i poezja śpiewana wykonane w wyjątkowych aranżacjach i oryginalnych pomysłach. W Strzelińskim Ośrodku Kultury odbył się powiatowy etap eliminacji do 55. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.
Zdjęć: 5  

Kolejna msza żałobna  »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie Katarzyna Kotlarz
We wtorek, 13 kwietnia o godzinie 18 w strzelińskim kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zostanie odprawione nabożeństwo w intencji ofiar tragicznego lotu Tuplewa 154M.

24 szanse na zysk »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
24 produkty strukturyzowane – taki wybór mają na dzień dzisiejszy osoby zainteresowane tego rodzaju inwestycjami.

Lepszy interes na wynajmie »
Tekst opublikowany 2010-04-13, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
Średnia rentowność najmu mieszkań wzrosła w kwietniu do 4,54 z 4,45 proc. miesiąc wcześniej. Zadecydował o tym wzrost rynkowych stawek najmu.

Żerują na ludzkiej tragedii »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie tom
Kilkanaście godzin po sobotniej katastrofie w Smoleńsku w sieci ukazała się strona zachęcająca do składania kondolencji. By to zrobić trzeba wysłać SMS za ponad 30 złotych!
Zdjęć: 1  

Wspominają J.Szmajdzińskiego »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie AS
Pod biurem poselskim Jerzego Szmajdzińskiego w Bolesławcu od soboty przybywa kwiatów i zniczy. Wspomina go wiele osób - jego przyjaciele, współpracownicy oraz urzędnicy z prezydentem miasta Piotrem Romanem na czele.
Zdjęć: 3  

Przesunięte terminy spotkań »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie INTERIA.PL
Pięć spotkań w sobotę, trzy w niedzielę - tak ma wyglądać plan 25. kolejki Ekstraklasy. Zaległe mecze 24. serii spotkań zostałyby rozegrane w środku tygodnia.
Zdjęć: 1  

Szkolna minuta ciszy »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Poranne zajęcia w całej Polsce wszyscy uczniowie rozpoczęli minutą ciszy dla upamiętnienia ofiar sobotniej katastrofy samolotu rządowego w Smoleńsku.
Zdjęć: 4  

Identyfikacja DNA »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Tylko 14 ciał można bez problemu rozpoznać. W innych przypadkach identyfikacja będzie możliwa jedynie po znakach szczególnych i badaniach DNA. Pod wrakiem maszyny w Smoleńsku znajdują się jeszcze zwłoki dziesięciu osób.
Zdjęć: 6  

Masowa cisza »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Bezmiar tragedii, która wydarzyła się w Smoleńsku dociera do nas powoli. Na instytucjach publicznych i domach prywatnych powiewają biało-czerwone flagi państwowe przyozdobione w czarny kir. Na czas żałoby narodowej zostały odwołane wszystkie imprezy masowe w całym kraju.
Zdjęć: 1  

Pożar w Zborowicach »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W poniedziałek 12 kwietnia doszło do pożaru wiaty gospodarczej przylegającej do stodoły w Zborowicach. Dzięki sprawnej akcji strażaków udało się uratować mienie na wartość 100 tysięcy złotych.
Zdjęć: 9  

W ciszy i skupieniu »
Tekst opublikowany 2010-04-12, opracowanie Robert Harhala
Przedstawiciele powiatowego i gminnych samorządów, instytucji i organizacji społecznych Ziemi Strzelińskiej oddali hołd ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu odbyła się w ciszy i skupieniu, a smutek i żal wyrażono słowami poetów.
Zdjęć: 4  

Lista ofiar »
Tekst opublikowany 2010-04-11, opracowanie bom
Oprócz Pary Prezydenckiej w katastrofie zginęła legendarna działaczka Solidarności Anna Walentynowicz i aktor Janusz Zakrzeński. Podajemy listę pasażerów samolotu rządowego TU 154 lecącego z delegacją do Katynia. Oprócz pasażerów na pokładzie samolotu było także 7 członków załogi i funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.
Zdjęć: 3  

Msza żałobna w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2010-04-11, opracowanie opr. red
Dzisiaj w Strzelinie msza żałobna w intencji ofiar tragedii w Smoleńsku.
Zdjęć: 1  

2 minuty dla ofiar katastrofy »
Tekst opublikowany 2010-04-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dla upamiętnienia ofiar katastrofy lotniczej, strzelińscy strażacy punktualnie o godzinie 12 włączyli syreny alarmowe na 2 minuty.
Zdjęć: 3  

Minuta ciszy jutro w szkołach  »
Tekst opublikowany 2010-04-11, opracowanie tom
Jutro we wszystkich szkołach uczniowie minutą ciszy uczczą pamięć ofiar wczorajszej tragedii pod Smoleńskiem.

Msza w intencji ofiar »
Tekst opublikowany 2010-04-11, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Strzelinie odbyła się msza żałobna. Mieszkańcy miasta uczcili pamięć ofiar, które zginęły w katastrofie prezydenckiego samolotu.
Zdjęć: 9  

Rozbił się samolot z prezydentem »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL
Według wstępnych informacji podanych przez stacje telewizyjne, samolot z polską delegacją na uroczystości do Katynia, m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim, rozbił się podchodząc do lądowania w Smoleńsku.
Zdjęć: 2  

Nikt nie przeżył katastrofy »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie opr. RW
Nikt nie przeżył katastrofy samolotu - twierdzi gubernator obwodu Smoleńskiegogo

Zginęło 96 osób »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL/AFP/PAP
Samolot z polską delegacją na uroczystości do Katynia, m.in. z prezydentem Lechem Kaczyńskim, rozbił się podchodząc do lądowania w Smoleńsku. Nikt nie przeżył katastrofy - podał gubernator obwodu smoleńskiego. W samolocie było 96 osób - 88 członków delegacji do Katynia oraz 8 - osobowa załoga.
Zdjęć: 1  

Spalił się pawilon sportowy »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W sobotę, 10 kwietnia, spalił się pawilon sportowy przy ulicy Kruczej w Strzelinie. W budynku prowadziła działalność sekcja podnoszenia ciężarów. W akcji ratowniczej trwającej ponad 3 godziny udział wzięło 23 strażaków.
Zdjęć: 7  

Świadkowie o wypadku »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie tvn24
Samolot kompletnie roztrzaskany. Płonące części maszyny rozrzucone po lesie. A wokół ogromny chaos i mnóstwo służb ratowniczych - tak wygląda miejsce katastrofy koło lotniska w Smoleńsku, z której nikt się nie uratował.
Zdjęć: 1  

Szmajdziński, Kaczorowski... »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie tom
Wicemarszałek Sejmu, poseł okręgu legnicko - jeleniogórskiego i kandydat na prezydenta, Jerzy Szmajdziński, jest jedną z ofiar dzisiejszej katastrofy lotniczej.
Zdjęć: 1  

Szukają mordercy i dowodów »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Większość mieszkańców Michałowa przesłuchiwała już prokuratura. Aby znaleźć jakiekolwiek dowody wypompowywano wodę z jeziorka, opróżniano szamba i przeczesano pobliską żwirownię. Śledztwo nadal jednak stoi w miejscu.
Zdjęć: 3  

Borys: To największa tragedia w historii Europy »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
- To największa tragedia w historii Europy – tak eurodeputowany Piotr Borys komentuje dzisiejszą katastrofę samolotu prezydenckiego, w której zginęło, według ostatnich informacji, 130 osób, w tym para prezydencka i czołowe głowy w państwie.

Telefon do wicemarszałka  »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie tom
"W telefonie komórkowym mam numer do wicemarszałka Szmajdzińskiego. Teraz patrzę na ten ciąg cyfr i wciąż nie mogę uwierzyć w to, co się dziś stało".
Zdjęć: 1  

Wojnarowski: Zginęli nasi przyjaciele »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
- Takiej tragedii nikt sobie nie wyobrażał nawet w najgorszych koszmarach – mówi Norbert Wojnarowski, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zdjęć: 1  

Wszystkie mecze odwołane »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie red.
W związku z tragedią lotniczą w Smoleńsku prezydium zarządu Dolnośląskiego ZPN podjęło decyzję o odwołaniu wszystkich meczów, które miały odbyć się 10 i 11 kwietnia 2010.

Zbrzyzny: To czarny dzień dla Polski »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
- W jednej chwili straciliśmy całą kancelarię prezydenta, kilku posłów, generałów, rzecznika Praw Obywatelskich, nie ma słów, żeby opisać tą tragedię – mówi Ryszard Zbrzyzny, poseł na sejm z ramienia SLD.
Zdjęć: 1  

Drozd: Żadne słowa nie wyrażą tego co czujemy »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
Jeszcze nie minął szok jakim dla Polaków jest poranna tragedia w Smoleńsku. Wielu z nas zastanawia się jak to mogło się stać.
Zdjęć: 1  

Cybulski: Odszedł kwiat polskiej polityki »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie ech
Niewyobrażalna tragedia, jeden wielki płacz – tak komentuje dzisiejszą tragedię poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Cybulski, który uczestniczył w uroczystościach w Katyniu.
Zdjęć: 1  

Katastrofa: minuta po minucie »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL
Samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się, podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Na pokładzie maszyny znajdowało się 97 osób, w tym wielu wysokich rangą przedstawicieli państwowych. Nikt nie przeżył katastrofy.
Zdjęć: 2  

Tu-154M - latająca trumna »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie Marcin Ogdowski INTERIA.PL
Kiedy kilka lat temu po raz pierwszy leciałem rządowym Jakiem-40, po wylądowaniu wielu moich współpasażerów odetchnęło z ulgą. Jakowlew już wówczas nosił niechybne miano "latającej trumny". W porównaniu z nim większy Tu-154M wydawał się być ostoją bezpieczeństwa. Niestety, to właśnie w "tutce" zginął Prezydent RP...
Zdjęć: 2  

Przyczyny tragedii »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Załoga samolotu, którym leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, kilkakrotnie nie wykonała poleceń kontrolera lotów na lotnisku w Smoleńsku - powiedział zastępca szefa sztabu rosyjskich sił powietrznych generał Aleksandr Aloszyn.
Zdjęć: 1  

Zginęła elita państwa, "wojsko w rozsypce" »
Tekst opublikowany 2010-04-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Nie było w nowożytnej historii wojen takiego zdarzenia, by w jednym momencie śmierć ponieśli głowa państwa i najwyżsi dowódcy sił zbrojnych - ocenił prof. Bolesław Balcerowicz, strateg, b. rektor Akademii Obrony Narodowej.
Zdjęć: 3  

Seryjny włamywacz zatrzymany  »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie KPP Strzelin
Strzelińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kilka kradzieży z włamaniem do mieszkania krewnego. Straty jakie spowodował sprawca to około 60 tys. zł. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Sprzęt dla policjantów »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie KPP Strzelin
7 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelinie przekazano sprzęt komputerowy, który ufundował Powiatowy Bank Spółdzielczy w Oławie.
Zdjęć: 1  

ZUS nie wystarczy »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie opr.tom
Wiele osób zastanawia się, jaka będzie ich przyszłość finansowa za rok czy dwa, ale wciąż niewielu z nas myśli o stanie naszych finansów na emeryturze.
Zdjęć: 1  

Dom na Florydzie? Za gotówkę »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kupno nieruchomości za granicą na kredyt zaciągnięty w Polsce jest niemal niemożliwe, polskie banki nie chcą udzielać takich kredytów.
Zdjęć: 1  

Strzelinianie na rowery »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzelińscy rowerzyści rozpoczną sezon uczestnicząc w akcji „Polska na rower”. W sobotę, 24 chcą pokazać swoją siłę i przekonać władze, że warto inwestować w budowę ścieżek rowerowych.
Zdjęć: 2  

Chiny zmieniają warunki gry »
Tekst opublikowany 2010-04-09, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
W marcu, pierwszy raz od sześciu lat, Chiny kupowały za granicą więcej towarów niż eksportowały. Jeśli ten trend utrzyma się dłużej, Amerykanie wywalczą rewaluację juana, ale stracą głównego pożyczkodawcę.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie red.
Spektakl "Scooby - Doo kontra piraci", seanse w Multikinie Pasaż Grunwaldzki i Nordic Walking - wszystko to możesz otrzymać za jednego smsa.

Porady prawne bezpłatnie »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie prasowe.com
Niebieski Parasol – pod takim hasłem po raz drugi odbędzie się cykl bezpłatnych porad prawnych dla Polaków.

Złe wieści dla oszczędzających »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki cały czas obniżają oprocentowanie lokat i w najbliższych miesiącach nic nie zmieni tego trendu.
Zdjęć: 1  

Dochody są prognozą, wydatki limitem »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Podczas ostatniego spotkania radych w sprawie stanu budżetu powiatu strzelińskiego poruszono kwestie dochodów i wydatków na rok bieżący.
Zdjęć: 4  

Sprawdzian szóstoklasistów »
Tekst opublikowany 2010-04-08, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych w całej Polsce przystąpili do testu podsumowującego ich sześcioletnią naukę. Był to ich pierwszy poważny egzamin w życiu.
Zdjęć: 4  

To będą dni Chopina »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie KK
Z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, Strzeliński Ośrodek Kultury organizuje konkurs z wiedzy o życiu kompozytora oraz koncert poświęcony artyście.
Zdjęć: 1  

Dolnośląscy recytatorzy »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie KK
8 kwietnia o godzinie 9 w siedzibie Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbędą się eliminacje powiatowe do Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

Wpadł pedofil »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W ręce dolnośląskich policjantów wpadł mężczyzna podejrzany o posiadanie materiałów z pornografią dziecięcą . 44-latek wpadł po tym, jak funkcjonariusze zabezpieczyli płyty CD pochodzące z włamania do jego piwnicy.
Zdjęć: 1  

TP obniża ceny neostrady »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Telekomunikacja Polska, która wprowadza tańszą ofertę dostępu do stacjonarnego szybkiego internetu liczy, że do końca roku procent klientów korzystających z wyższych prędkości zwiększy się do poziomu dwucyfrowego.
Zdjęć: 1  

Uwolnili sowę  »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W środę, 7 kwietnia strzelińscy strażacy uwolnili sowę z gatunku płomykówka. Ptak utknął pomiędzy ścianą i rynną okapową budynku mieszkalnego w Wyszonowicach.
Zdjęć: 1  

Wrocław bliżej Czech »
Tekst opublikowany 2010-04-07, opracowanie kt
Nie tylko jeżdżące po Wrocławiu tramwaje i tradycja Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej będą nam przypominały o dobrych stosunkach, jakie Dolny Śląsk ma ze swoim południowym sąsiadem. 7 kwietnia uroczyście zainaugurowano funkcjonowanie Honorowego Konsulatu Republiki Czeskiej.
Zdjęć: 7  

Emigrant mile widziany »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Większość banków chętnie udziela kredytów hipotecznych osobom zarabiającym za granicą. Ale w niektórych instytucjach taki klient musi mieć spory wkład własny.

Spełnili dziecięce marzenia »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie UM
Niezwykle wzruszająca uroczystość odbyła się w czwartek, 1 kwietnia w sali konferencyjnej strzelińskiego magistratu. W trakcie spotkania uhonorowano darczyńców, dzięki którym mieszkająca w Nowolesiu rodzina może żyć w naprawdę godnych warunkach.
Zdjęć: 3  

Pomogli najuboższym  »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie UM
W czwartek, 1 kwietnia symbolicznym jajkiem podzielili się członkowie Strzelińskiego Stowarzyszenia Trzeźwościowego Promienie.
Zdjęć: 1  

Robili sobie jaja »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie RH
Policyjna profesja to zajęcie bardzo poważne i trudno oczekiwać, by funkcjonariusze „robili jaja” w trakcie służby. Okazuje się jednak, że w świątecznym czasie takie cuda mogą się zdarzyć i nie jest to bynajmniej spóźniony prima aprilis.
Zdjęć: 1  

Dotacje dla kościołów »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie RH
Sejmik Województwa Dolnośląskiego podczas sesji wyjazdowej w Kudowie Zdroju przyznał dotacje na ratowanie zabytków naszego regionu. Pośród 110 przyjętych wniosków znalazły się trzy z powiatu strzelińskiego.
Zdjęć: 1  

Remont za sześć milionów »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Remont drogi wojewódzkiej nr 403 stał się faktem. Odcinki należące kolejno do powiatu brzeskiego, oławskiego i strzelińskiego od Łukowic Brzeskich do zjazdu autostradowego Przylesie będą modernizowane.
Zdjęć: 3  

Będziemy wpominać Papieża »
Tekst opublikowany 2010-04-06, opracowanie Katarzyna Kotlarz
„Szukałem Was, teraz wy przyszliście do mnie…“. W sobotę 10 kwietnia z okazji piątej rocznicy śmierci Papieża - Polaka, w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Strzelinie odbędą się uroczystości upamiętniające pontyfikat Jana Pawła II.
Zdjęć: 1  

Strzelinianka ukarana  »
Tekst opublikowany 2010-04-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W Wielką Sobotę mecz pomiędzy Orłem Sadków i Strzelinianką Strzelin został przerwany po 30 minutach. Zobacz dlaczego...
Zdjęć: 1  

Tak świętowaliśmy... »
Tekst opublikowany 2010-04-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Wielkanoc jest najstarszym świętem chrześcijańskim. Mieszkańcy powiatu strzelińskiego licznie uczestniczyli w upamiętnieniu śmierci oraz zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Zdjęć: 5  

Program zdrowotny gminy »
Tekst opublikowany 2010-04-05, opracowanie UM
Mocno rozbudowany program XL Sesji Rady Miejskiej Strzelina zapowiadał długie i żmudne obrady. Jednak, ku zdziwieniu nielicznych obserwatorów sesji, strzelińscy radni szybko i sprawnie przegłosowali aż 28 uchwał. Tylko dwa projekty nie uzyskały ich akceptacji. W końcowej części obrad „zasypano” pytaniami burmistrza Jerzego Matusiaka.
Zdjęć: 2  

Lanie wodą to przestępstwo »
Tekst opublikowany 2010-04-04, opracowanie opr. ŁS
Ostrzeżenie dla młodzieży lubiącej śmigusa – dyngusa. Za oblanie wodą przechodnia grozi 500 zł grzywny
Zdjęć: 1  

Wielka Sobota »
Tekst opublikowany 2010-04-03, opracowanie red.
Dziś Wielka Sobota poprzedzająca święto Zmartwychwstania Pańskiego. Od rana w parafiach wierni święcili pokarmy wielkanocne, które jutro spożyjemy podczas uroczystego śniadania. Wieczorem, podczas uroczystego obchodu Wigilii Paschalnej, święcone są ogień i woda.
Zdjęć: 2  

Aby szybciej… »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie Katarzyna Kotlarz
W okresie przedświątecznej bieganiny wszyscy odczuwają chroniczny niedobór wolnego czasu. Największe zdenerwowanie dopadło jednak tych, którzy na sam koniec odłożyli świąteczne zakupy.
Zdjęć: 2  

Przebadaj się! »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie red.
Zdrowie najważniejsze. Także w tym roku Urząd Miasta i Gminy Wiązów proponuje mieszkańcom wzięcie udziału w bezpłatnych lub częściowo tylko płatnych badaniach zdrowotnych.
Zdjęć: 1  

Europa dała zarobić »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W marcu najwyższe zyski przyniosły te kategorie funduszy, które inwestują na europejskich rynkach wschodzących, czyli także w Polsce.
Zdjęć: 1  

Świeciły jak w nocy »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Dzisiaj na ulicach Strzelina po godzinie 12 wciąż świeciły latarnie uliczne. Mieszkańcy miasta zbulwersowani taką niegospodarnością podnieśli alarm...
Zdjęć: 3  

Zawiniła studzienka »
Tekst opublikowany 2010-04-02, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Kilkumetrowa kałuża na ulicy Wrocławskiej straszy nie tylko przechodniów ale i uprzykrza życie okolicznych mieszkańców. Okazuje się, że taki stan rzeczy to nie efekt źle wyprofilowanej jezdni lecz studzienki podpiętej do nieczynnej kanalizacji.
Zdjęć: 2  

BILET ZA SMS »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie opr. RW
Mamy dla naszych czytelników podwójne wejściówki na imprezy organizowane przez Multikino Pasaż Grunwaldzki.

Ironia losu? »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
WIBOR najniższy w historii. Ironia losu? Trzymiesięczna stopa WIBOR, która jest podstawą oprocentowania większości złotowych kredytów hipotecznych spadła dziś do najniższego poziomu w historii – 4,05 proc. Niestety, prawie nikt na tym nie skorzysta.

BOŚ obniża ceny kredytów »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie opr. RW
Bank Ochrony Środowiska wprowadził do oferty ekologiczny kredyt hipoteczny. Na preferencyjne warunki mogą liczyć osoby dbające o środowisko. Atutem kredytu jest jego niska cena – marża pobierana przez Bank może wynosić zaledwie 1 punkt procentowy.
Zdjęć: 1  

Kredyt na DNA »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie Dział Analiz Open Finance
Zdaniem amerykańskich naukowców, o skłonności ludzi do spłaty kredytów odpowiadać mogą geny. Już wkrótce to na ich weryfikacji opierać się może ocena zdolności kredytowej. Branża bankowa jest zainteresowana najnowszym odkryciem.
Zdjęć: 1  

Reklama w... kościele »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie INTERIA.PL
W niektórych kościołach prowadzone są kampanie reklamowe sieci aptek - donosi w liście do polskich biskupów prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz. Apeluje jednocześnie o powstrzymanie takich działań.
Zdjęć: 1  

ZUS szykuje niespodziankę »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie INTERIA.PL
Od czwartku płatnicy składek, którzy przekazują do ZUS dokumenty ubezpieczeniowe drogą elektroniczną, muszą zmienić certyfikat logowania do programu Płatnik - wynika z komunikatu ZUS. W przeciwnym razie elektroniczna komunikacja z Zakładem będzie niemożliwa.

Rowy rolników, rzeki niczyje »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Coroczne podtopienia pól występujące w okolicach Głębokiej, Muchowca, Karszówka i Żeleźnika (o czym pisaliśmy w numerze 10 z 9 marca br.) sprawiły, że rolnicy wzięli sprawy w swoje ręce – udrożnili rowy śródpolne. Rzeki natomiast wciąż czekają na regulację.
Zdjęć: 2  

Stabilna sytuacja Świtezi »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie MAL
Poprzedni rok dla Świtezi Wiązów był bardzo pracowity. Zespół seniorów utrzymał się w klasie okręgowej dzięki bardzo dobrej postawie w końcówce sezonu. Zarząd klubu pracuje nad tym, aby w tym roku Świteź powalczyła o coś więcej.
Zdjęć: 3  

Uczyli się bankowości »
Tekst opublikowany 2010-04-01, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Uczniowie ZSP nr 1 w Strzelinie rozpoczęli cykl spotkań edukacyjnych z przedstawicielami Powiatowego Banku Spółdzielczego w ramach szkoleń zawodowych przyszłych techników ekonomistów.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl