Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 144 informacji. Wszystkie poniżej.

Pomysły na rozwój i inwestycje »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie KK
Prezentujemy poglądy i pomysły kandydatów na burmistrza Strzelina w niezwykle ważnym temacie – inwestycji i rozwoju miasta i gminy.

Święto panów »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie dp
Dziś obchodzimy Dzień Chłopaka. Mimo, że w tym dniu świętują zwłaszcza nastolatkowie i studenci, to warto obdarować upominkiem swojego ukochanego.
Zdjęć: 3  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie red.
Zobacz film "Dorian Gray", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu wypij kawę ze specjalnych kubków - wszystko to możesz wygrać, wysyłając smsa.

Tymczasowe rozwiązanie  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dziury w jezdni na trasie Gęsiniec - Biały Kościół zostały załatane. Niestety, już tydzień po interwencji drogowców, problem zaczyna wracać.
Zdjęć: 2  

Zlikwidują basen »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Podczas zebrania wiejskiego w Dębnikach, mieszkańcy zdecydowali, żeby wiejskiej pieniądze przeznaczyć na likwidację basenu przeciwpożarowego.
Zdjęć: 1  

Z wizytą w Straelen  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie UMS
Z kilkudniową wizytą w partnerskim mieście gościła delegacja strzelińskiego samorządu. Nasi przedstawiciele pojechali do Straelen na zaproszenie burmistrza Jörga Langemeyera.

Prześwietlamy firmowe konto »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie opr. RW
Banki coraz ostrzej rywalizują w walce na konta dla przedsiębiorców. Wybór nie jest łatwy, tym bardziej, że wiele tu zależy od specyfiki firmy, liczby transakcji, oczekiwań kredytowych. Warto dokładnie przyjrzeć się bankowym ofertom, by „wycisnąć” z rachunku firmowego jak najwięcej i zarazem nie przepłacać za wykorzystywane usługi.

Dłuższa inwestycja »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Około 600 a nie 200 metrów będzie miał fragment nowo wybudowanej drogi powiatowej w Strzelinie przy ul. Okulickiego. Cała inwestycja będzie kosztowała ponad 2mln.
Zdjęć: 1  

Zciśnij kredyty »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie opr. RW
Kupiłeś ostatnio mieszkanie, samochód, komputer dla dziecka i pojechałeś na wczasy? A wszystko to na kredyt? Co miesiąc spłacasz więc raty kilku kredytów, każda w innym terminie i wysokości. Jest sposób, by to zmienić – to konsolidacja zobowiązań. Spłata będzie wygodniejsza i unikniesz pułapki zadłużenia.

Dzieci z Bogatyni zatańczą »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Trzydziestoosobowa grupa dzieci z dotkniętej powodzią Bogatyni spędzi prawie dwa tygodnie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie. Podczas "zielonej szkoły" poza zwykłymi przedmiotami dzieci mają również zajęcia z tańca i śpiewu, które prowadzą artyści.
Zdjęć: 1  

Hipoteki: Oprocentowanie coraz niższe »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Czwarty miesiąc z rzędu rośnie Indeks Dostępności Kredytowej. Nowy rekordowy poziom to 110,56 pkt.
Zdjęć: 1  

Krowa na autostradzie  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie INTERIA.PL
Okazuje się, że nie tylko w Polsce nie brakuje absurdów na drogach. Do dziwnych zdarzeń dochodzi również na Słowacji...
Zdjęć: 1  

To była pomyłka... »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie INTERIA.PL
Podczas finału programu "Next Top Model" prowadząca pomyliła wyniki i ogłosiła zwyciężczynią dziewczynę, która w rzeczywistości zajęła drugie miejsce.
Zdjęć: 1  

Upadły Orbis »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie opr. aw
1064 turystów, którzy wyjechali na wycieczki z Polskiego Biura Podróży Orbis jest poza granicami kraju. Za ich powrót ma zapłacić ubezpieczyciel.

Europejski projekt w Trześni  »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W świetlicy wiejskiej w Trześnie odbyło się seminarium „Aspekty formalno- prawne organizacji na wsi”. Było to pierwsze spotkanie w ramach projektu „Inicjatywy edukacyjne dla rozwoju wsi w gminach Strzelin, Wiązów i Domaniów”.
Zdjęć: 3  

Profilaktyka ratuje życie »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie AJ
Stale rozszerza się zakres działań realizowanych w ramach programu profilaktyki zdrowia realizowanego przez gminę Wiązów.
Zdjęć: 1  

Rozmowy o kanalizacji »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie Red.
O tym w jaki sposób i kiedy budowana będzie sieć kanalizacji sanitarnej, gdzie powstaną nowe wodociągi i jakie będą tego korzyści dla mieszkańców i środowiska, informowali zainteresowanych przedstawiciele Jednostki Realizującej Projekt oraz wykonawców kontraktów.
Zdjęć: 1  

Ukradł byka z obory »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie KK
Jak różne są potrzeby złodziei, przekonali się policjanci oraz poszkodowani w dwóch włamaniach, do których doszło w ostatnim czasie.

Pies Bohater poszukiwany »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie opr. aw
Jesteś właścicielem psa, który przyczynił się do uratowania ludzkiego życia lub zdrowia? Znasz historię czworonoga, który wykazał się prawdziwym bohaterstwem? Podziel się nią!
Zdjęć: 1  

Jak bezpiecznie kupić dom »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie opr. RW
Zakup domu to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu człowieka. Wiąże się nie tylko z wydaniem sporej sumy pieniędzy, ale bardzo często ma również wymiar emocjonalny.

Sprawdź gdzie wylała woda »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie INTERIA.PL
Podtopione budynki gospodarcze, pola i lokalne drogi oraz wysoki stan wód w dolnośląskich rzekach, to wynik utrzymujących się od kilku dni w regionie opadów deszczu.
Zdjęć: 1  

Rzeki w korytach »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Z powodu intensywnych opadów deszczu na większości rzek w południowej Polsce przekroczone zostały stany ostrzegawcze i alarmowe. Sytuacja w powiecie strzelińskim jest stabilna i bezpieczna.
Zdjęć: 1  

Czy za granicą są strzelinianie? »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie as
Czy wśród 1064 turystów przebywających za granicą, klientów Polskiego Biura Podróży Orbis, które ogłosiło upadłość, są strzelinianie?

Jak wrócą z Orbisem? »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie red.
Na razie nie są znane dane dotyczące Dolnoślązaków, których urlopy z Orbisem zostały gwałtownie przerwane. Ciągle trwa zliczanie danych. Wiemy ilu turystów i gdzie jest poza granicami i kiedy wrócą.

Podróż koleją coraz droższa  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy pasażerów. Od początku października średnio o 2,50 zł podrożeją bilety na międzywojewódzkie pociągi Przewozów Regionalnych InterRegio. Podwyżka cen jest spowodowana wzrostem kosztów usług związanych z utrzymaniem taboru - poinformował rzecznik przewoźnika.

Sztandary w rocznicę »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie Katarzyna Kotlarz
27 września, dokładnie w 71. rocznice powstania państwa podziemnego w ZSP im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach odbyła się ceremonia nadania sztandarów.
Zdjęć: 14  

Zginął podczas zmiany koła »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie Opr. KK
W nocy na autostradzie A4 niedaleko zjazdu na Przylesie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął mody mężczyzna.
Zdjęć: 2  

Dobra passa trwa »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trwa dobra passa piłkarzy Strzelinianki Strzelin. Najpierw awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski a w niedzielę wygrali kolejny mecz w lidze, pokonując na wyjeździe Orkan Szczedrzykowice 2:1.
Zdjęć: 1  

Uwaga na podtopienia »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie red.
W najbliższym czasie wciąż ma padać deszcz, co może doprowadzić do lokalnych podtopień.

Na podwójnym gazie »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie Opr. KK
Na rowerze, motorze czy samochodem – nietrzeźwych kierowców nie brakuje. Strzelińscy policjanci hamują ich zapędy, zanim będzie za późno.

Obradowały komisje  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie UMS
W ubiegłym tygodniu pracowały dwie stałe komisje Rady Miejskiej Strzelina. Ich członkowie zajmowali się głównie opiniowaniem projektów uchwał przygotowanych na najbliższą sesję.
Zdjęć: 1  

Integracja ze śmiechem »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy z Dolnego Śląska zaprezentowali swoje zdolności w mini kabaretach podczas spotkania integracyjnego.
Zdjęć: 5  

Srebrny Życzkowski »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie Red.
Pięciu udanych podejść potrzebował Mirosław Życzkowski do obrony tytułu wicemistrza świata, zdobytego rok wcześniej w Sydney w Australii. Szósta próba była atakiem na złoty medal. Niestety, tę strzeliński multimedalista minimalnie spalił.
Zdjęć: 3  

Mokre święto patrona »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie UMS
W ostatni weekend w Strzelinie hucznie obchodzono Święto Patrona Miasta Strzelina Michała Archanioła. W sobotę pogoda znakomicie dopisała, ale niedzielne uroczystości popsuły ulewne opady deszczu.
Zdjęć: 19  

Uwaga: opady! »
Tekst opublikowany 2010-09-26, opracowanie opr. MG
Wrocławski oddział Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu w dniu dzisiejszym.
Zdjęć: 3  

Ciągnik w rowie »
Tekst opublikowany 2010-09-26, opracowanie RK
W Strzelinie przy ulicy Oławskiej doszło do groźnego wypadku ciągnika wraz z dwoma przyczepami załadowanymi sprasowaną słomą. W pojeździe pękła jedna z opon i ciągnik wylądował w rowie.
Zdjęć: 3  

Pożar nieużytków »
Tekst opublikowany 2010-09-26, opracowanie RK
Sucha trawa na nieużytkach przy ulicy Leopolda Okulickiego w Strzelinie paliła się 23 września.
Zdjęć: 2  

Sentymentalny koncert Beatlmenów »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Grzegorz Markocki zdobył popularność dzięki udziałowi w programie „Szansa na sukces”. Później wystąpił w reality show „Bar”, gdzie doszedł aż do finału. W 2009 roku został współzałożycielem zespołu The Beatlmen, który zagrał ostatnio na uroczystości z okazji 60. rocznicy Banku Spółdzielczego w Strzelinie.
Zdjęć: 1  

Dziękowali za plony »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Tradycyjnie w Białym Kościele odbyły się dożynki. W tym roku święto plonów zorganizowano w niedzielę 19 września. Były to ostatnie dożynki w tym roku w powiecie strzelińskim.
Zdjęć: 6  

Jednośladem w Beskidach »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Dwóch śmiałków, dwa rowery i 370km na licznikach. Członkowie strzelińskiego stowarzyszenia rowerzystów zdobyło Beskidy.
Zdjęć: 3  

Strzelinianka zagra z Odrą »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie as
Strzelinianka Strzelin, po zwycięstwie 6:0 z Czarnymi Kondratowice, w kolejnej rundzie Pucharu Polski okręgu wrocławskiego zmierzy się z Odrą Wrocław.

6 stycznia dniem wolnym »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie Interia.pl
Święto Trzech Króli, będzie dniem wolnym od pracy - zdecydował w piątek Sejm, nowelizując Kodeks pracy i ustawę o dniach wolnych od pracy. Nowelą zajmie się jeszcze Senat.

Maszyna zmiażdżyła dłoń »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Podczas naprawy maszyny w zakładzie Quick-Mix w Strzelinie doszło do wypadku, w wyniku którego zmiażdżona została dłoń 22-letniego mężczyzny.
Zdjęć: 1  

Dwudniowe święto patrona »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie red.
W najbliższy weekend w naszym mieście odbędzie się Święto Patrona Miasta Strzelina Michała Archanioła. Podczas dwudniowej zabawy atrakcji nie zabraknie dla nikogo.
Zdjęć: 2  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie red.
Zobacz film "Bazyl, człowiek z kulą w głowie", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu wypij kawę ze specjalnych kubków - wszystko to możesz wygrać, wysyłając smsa.

Muzycznie o czytaniu »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Strzelińska biblioteka miejska gościła Krzysztofa Wykę, estradowego artystę, który poprzez zabawę przybliżył najmłodszym zawód muzyka. Spotkanie odbyło się 22 września w ramach cyklu “Prawdziwi zawodowcy czytają dzieciom o swoich zawodach”.
Zdjęć: 6  

Zadłużeni Dolnoślązacy »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie red.
Mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy nie uregulowali swoich zobowiązań i znaleźli się w biurze informacji gospodarczej, są zadłużeni średnio na 3 618 zł. Jednak już 200 zł zaległości odnotowane w rejestrze dłużników może zamknąć im dostęp do kredytów.

Czterech pewnych »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie Łukasz Siewicki
Wybory samorządowe odbędą się 21 listopada, a ich druga tura w przypadku wyborów prezydentów miast, burmistrzów i wójtów - 5 grudnia. Najciekawiej w naszym powiecie zapowiada rywalizacja o fotel burmistrza Strzelina. Na razie oficjalnie swój start potwierdziło czterech kandydatów.
Zdjęć: 5  

Wybuch na festiwalu »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie bom, aw
Do niebezpiecznego wybuchu doszło podczas pokazów chemii pirotechnicznej na dziedzińcu filii Politechniki Wrocławskiej w Legnicy. Pięć osób odwieziono do szpitala.

Walczymy o górną część tabeli  »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Łukasz Suchecki nie krył radości po wysokim zwycięstwie 6:0 z Chrobrym II Głogów. Po zakończonym spotkaniu z kapitanem Strzelinianki Strzelin rozmawiał Radosław Kwiatkowski.
Zdjęć: 1  

Wiaty do wymiany »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Polskie Koleje Państwowe rozpoczęły największy od 20 lat program modernizacji dworców w kraju. Remont trwa również na strzelińskiej stacji kolejowej.
Zdjęć: 1  

Mniejsza pensja, mniejsze mieszkanie »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance współpraca: Michał Sad
Minimalny spadek średniej pensji spowodował spadek dostępności mieszkań na kredyt. Najwięcej stracili mieszkańcy Gdańska, gdzie dodatkowo zanotowaliśmy wzrost cen nieruchomości.

Rowerem pod TIR-a »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie KK
Jadący na rowerze 87-letni mężczyzna wymusił pierwszeństwo na kierowcy ciężarowego samochodu.
Zdjęć: 2  

Napad na konwój »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strzelińscy strażacy, policjanci i pracownicy służby więziennej wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach na terenie Zakładu Karnego w Strzelinie. W poniedziałek, 13 września odbył się pozorowany pożar, napad na konwój i ostrzał z broni palnej.
Zdjęć: 5  

Jean Michel Jarre w Polsce »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Jean Michel Jarre, jeden z prekursorów muzyki elektronicznej, wystąpi w listopadzie w na czterech koncertach Polsce. Zagra w Gdańsku, Płocku, Wrocławiu i Rzeszowie
Zdjęć: 1  

Donieś na pracodawcę  »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie opr. RW
Business Software Alliance rozpoczyna kampanię informacyjną w Internecie mającą na celu zwrócenie uwagi pracowników na problem korzystania przez pracodawców z nielegalnego oprogramowania.
Zdjęć: 1  

Muzyka przeciwko ubóstwu »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie opr. RW
Konkurs „Muzyka przeciwko ubóstwu”: młodzi Europejczycy angażują się w walkę z ubóstwem na świecie!

Powakacyjne promocje kredytowe »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie opr. RW
Wrzesień to kolejny miesiąc, w którym banki prześcigają się w coraz to korzystniejszych ofertach kredytów hipotecznych. Nowe, promocyjne warunki sprawiają, że dla niektórych osób, marzenia o własnym M, mają coraz większe szansę na realizację.

Magda! Nergal jeszcze żyje! »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Wyemitowanego w niedzielę, 19 września, programu "Dzień Dobry TVN" Magda Mołek długo nie zapomni. Dziennikarka przez pomyłkę uśmierciła Nergala, który od kilku dni walczy z ciężką chorobą. Temat szybko podłapały media.
Zdjęć: 1  

Pogłębianie przyjaźni »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie red.
W Borowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt pn. „Razem - wspólne działania pogłębiają przyjaźń” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska –Rzeczpospolita Polska 2007-2013 „Przekraczamy granice”.
Zdjęć: 2  

CEE integruje i uczy »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie UMW
Centrum Edukacji Europejskiej w Wawrzyszowie rozpoczęło działalność. Celem jego powstania jest przede wszystkim pozyskiwanie pieniędzy z programów unijnych. Środki te pozwolą Centrum na realizowanie projektów edukacyjnych.
Zdjęć: 6  

Dwa medale, trzy rekordy »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie red.
Szóstka zawodników sekcji podnoszenia ciężarów Strzelca Strzelin wystąpiła w niedzielę w Polkowicach w trzecim rzucie cyklu wielobojów atletycznych. Młodzi sztangiści zdobyli dwa medale i uzyskali trzy rekordy życiowe.
Zdjęć: 3  

Święto strzelińskiego samorządu »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie UMS
Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Strzelina, poświęcona XX-leciu strzelińskiego samorządu gminnego, odbyła się w piątek, 17 września w hali sportowej Gimnazjum nr 2. Obrady uświetnił swoją obecnością wybitny dolnośląski samorządowiec, były prezes Instytutu Pamięci Narodowej i obecny senator RP Leon Kieres.
Zdjęć: 4  

Altruizm według GDDKiA »
Tekst opublikowany 2010-09-19, opracowanie opr. MG
Od tygodnia każdy zatroskany o lokalne środowisko naturalne może zgłaszać swoje uwagi do „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2010-2015” GDDKiA, także we Wrocławiu. Musimy wybrać między egoizmem a ochroną fauny i flory.
Zdjęć: 3  

Ocalić od zapomnienia »
Tekst opublikowany 2010-09-19, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Jeden z 21 473 dębów symbolizujących liczbę Polaków zamordowanych w Katyniu zasadzono na terenie zespołu szkół w Borowie. Każde drzewo upamiętnia konkretną osobę. Dąb i odsłonięta tablica pamiątkową poświęcona jest pamięci porucznika Jana Rechowicza.
Zdjęć: 8  

Rezerwy Chrobrego rozgromione »
Tekst opublikowany 2010-09-19, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W meczu 7. kolejki piłkarskiej IV ligi piłkarze Strzelinianki Strzelin rozgromili w Kondratowicach rezerwy Chrobrego Głogów 6:0. Trzy bramki zdobył Tomasz Bartosz, dwa trafienia dołożył kapitan Łukasz Suchecki, a wynik meczu ustalił Tomasz Kaczmarek.
Zdjęć: 4  

Receptury bomb w necie »
Tekst opublikowany 2010-09-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Dziewięć lat po największym na świecie zamachu terrorystycznym wprowadzono wiele restrykcyjnych przepisów. Znowelizowano ustawy o kontroli materiałów wybuchowych. Jednak w internecie ludzie wymieniają się przepisami na produkcję niebezpiecznych substancji.
Zdjęć: 3  

Ten Krzyż nas obnażył »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie Marta Gołębiowska
Specjalnie dla nas, Paweł Hermanowski, dyrektor jednej z organizacji pozarządowych powstałej we Wrocławiu, opowiada o swoich doświadczeniach i przemyśleniach spod Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Zdjęć: 4  

Pomagać – kluczowa sprawa »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie RW
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska będzie przyznawać Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostaną uhonorowane 16 września w Teatrze Miejskim w Świdnicy.
Zdjęć: 1  

Oni dostali klucze »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie red
16 września w Teatrze Miejskim w Świdnicy już po raz czternasty odbyło się uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego, regionalnego wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu” .
Zdjęć: 1  

Cichy zabójca na dachu »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Pokrywa kilometry rur leżących pod ziemią, otula ściany garaży a przede wszystkim leży na dachach. Wiele domów w powiecie strzelińskim także pokrytych jest eternitem, który zawiera niebezpieczny azbest.
Zdjęć: 3  

Burger zostaje w Strzelinie »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Dariusz Burger odrzucił oferty innych klubów i zdecydował się nadal reprezentować barwy Granitu Strzelin w sezonie 2010/2011. Tymczasem we Wrocławiu odbył się pierwszy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Kadetów.
Zdjęć: 1  

Pocięli malucha »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strzelińscy strażacy przeprowadzili w Pęczu ćwiczenia z użyciem nowego hydraulicznego zestawu ratownictwa drogowego. Strażacy ćwiczyli sytuację, w której muszą wykonać dostęp do uwięzionego w pojeździe kierowcy.
Zdjęć: 3  

We wtorek sesja w Wiązowie »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie wiazow.pl
We wtorek, 21 września odbędzie się pierwsza po wakacjach sesja Rady Miasta i Gminy Wiązów.

Klucze do sukcesu »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie opr. RW
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska przyznało Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostały uhonorowane 16 września w Teatrze Miejskim w Świdnicy.
Zdjęć: 2  

Kolejna inwestycja na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie opr. red.
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński w piątek spotkał się we Wrocławiu z Jamesem Wigginsem, Prezesem Zarządu spółki Pittsburgh Glass Works. Amerykańska firma za ok. 175 mln zł wybuduje na Dolnym Śląsku fabrykę szyb samochodowych, w której pracę znajdzie 150 osób.

Przeszczepili rękę z ramieniem »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie INTERIA.PL
Lekarze z trzebnickiego szpitala przeszczepili rękę z przedramieniem i ramieniem 56-letniej kobiecie. To 7. przeszczep kończyny w historii trzebnickiego szpitala i 2. transplantacja ręki z ramieniem. Na świecie do tej pory dokonano czterech takich przeszczepów.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie red.
Zobacz film "Bazyl, człowiek z kulą w głowie", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu wypij kawę ze specjalnych kubków - wszystko to możesz wygrać wysyłając smsa.

Ściany z duszą »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Malarstwo ścienne to jedna z najstarszych metod dekorowania wnętrz. Obecnie ludzie, podobnie jak niegdyś starożytni, przyozdabiają monotonne płaszczyzny swoich wnętrz przeróżnymi malowidłami. Cel jest jeden – ma być wyjątkowo, magicznie i inaczej.
Zdjęć: 4  

Nie ma już krzyża przed Pałacem Prezydenckim »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Dzisiaj ok. godziny 8 rano krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego został usunięty. Jak poinformował na konferencji prasowej szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, krzyż przeniesiono do kaplicy w Pałacu Prezydenckim.
Zdjęć: 1  

Utrudnienia przez remont »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Prawie 5 mln zł będzie kosztował remont trzech odcinków, o łącznej długości prawie 6 km, drogi wojewódzkiej nr 395. Prace właśnie ruszają i powinny się zakończyć do końca października. Nie obejdzie się z tego powodu bez utrudnień w ruchu.
Zdjęć: 2  

Szymon prosi o pomoc »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie J.W
Szymon Ostański jest 9 miesięcznym chłopcem, który potrzebuje pomocy. Na pozór wygląda na zdrowe dziecko, jednak w momencie, gdy przyłoży mu się stetoskop do serduszka słychać, że bije ono inaczej niż u większości ludzi.
Zdjęć: 3  

Commercial Club Hits »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie red.
Już w najbliższą sobotę Commercial Club Hits w klubie Big Star w Brzegu.
Zdjęć: 1  

Pożar stodoły »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Przez ponad dwie godziny 40 strażaków gasiło w sobotę, 11 września pożar stodoły w Przewornie przy ulicy Kościelnej. Ogień zagrażał budynkom mieszkalnym.
Zdjęć: 2  

Chcą pozyskać unijne pieniądze »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie UMS
Współpraca strzelińskiego samorządu z czeską gminą Libchavy dynamicznie się rozwija i nabiera rumieńców. Zaprzyjaźnione gminy zamierzają zrealizować kolejny wspólny projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Zdjęć: 1  

Wybory w listopadzie »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie opr. aw
21 listopada będziemy wybierać samorządowców. Druga tura odbędzie się 5 grudnia.

Bawili się do północy  »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie UMS
Uroczyste nabożeństwo, tradycyjne obrzędy i mnóstwo znakomitej zabawy. Tak, w ogromnym skrócie, wyglądały dożynki wiejskie w Pławnej.
Zdjęć: 2  

Upadło biuro podróży Selectours »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie Paf
W ciągu ostatnich dni Selectours wysłał na wakacje z wrocławskiego lotniska cztery samoloty do Turcji, Tunezji i Egiptu. Dziś miał odlecieć kolejny.

Armia manipuluje mózgiem »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie INTERIA.PL
To, nad czym pracuje William Tyler ze School of Life Sciences przy Uniwersytecie Stanowym w Arizonie na zlecenie amerykańskiej armii, brzmi jak science-fiction. Założyciel firmy Synsonix opracowuje hełm dla żołnierzy, który będzie wpływał na aktywność mózgu za pomocą śródczaszkowych impulsów ultradźwiękowych.
Zdjęć: 1  

Kobieto, nie wstydź się »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie opr. RW
We Wrocławiu odbędzie się kolejna z zaplanowanych na ten rok konferencji w ramach Ogólnopolskiego Programu Samorządowego „Współdziałajmy”. Jego celem jest podniesienie wiedzy przedstawicieli władz samorządowych na temat tworzenia i prowadzenia programów profilaktyki zdrowotnej, które mają na celu skuteczną walkę z chorobami onkologicznymi kobiet.

Spontaniczna pomoc »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Fala powodziowa, która przeszła przez Polskę siejąc ogromne spustoszenie na zalanych terenach, nie ominęła również Dolnego Śląska. Mieszkańcy gminy Borów odpowiedzieli na apel o pomoc dla powodzian z naszego województwa.
Zdjęć: 3  

Spór o usterki »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Mieszkańcy wybudowanych półtora roku temu budynków socjalnych w Wiązowie przy ul. Biskupickiej skarżą się na ich stan. Twierdzą, że jest on coraz gorszy a gmina niewiele im pomaga. Urzędnicy odpowiadają, że reagują na każde zgłoszenie usterki przez lokatorów. Zapowiadają również inwestycje, które nie ominą tego rejonu.
Zdjęć: 4  

Uderzył w drzewo »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w niedzielę 12 września. Seat ibiza wypadł z jezdni i uderzył w drzewo na trasie Brochocinek- Grzegorzów.
Zdjęć: 2  

Zielenice w połowie stawki »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Strzelin był gospodarzem III Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w sporcie pożarniczym Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody odbyły się w parku miejskim w sobotę, 11 września. Najlepsi okazali się ochotnicy z Ciepłowodów, a druhowie z Zielenic zajęli 11. miejsce.
Zdjęć: 9  

"Czerwona" Ząbkowicka »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Remont ulicy Ząbkowickiej dał się już mieszkańcom Strzelina mocno we znaki. Przysparza kłopotów komunikacyjnych oraz stanowi niechlubną wizytówką miasta. Termin realizacji inwestycji zbliża się ku końcowi, tymczasem końca robót nie widać.
Zdjęć: 3  

Uwaga: wybuchy! »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie red.
Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Strzelinie ostrzega przed odpalaniem ładunków wybuchowych.

Przybywa grzybów i zatruć »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie RW/INTERIA.PL
Na Dolnym Śląsku rozpoczął się sezon grzybowy. - Jest ich już zatrzęsienie – mówi Paweł z Wrocławia. - W ten weekend byłem w lasach okolicach Twardogóry, w godzinę nazbierałem dwa wielkie kosze. - Zaczyna się sezon zatruciowy – wzdycha dr Maciej Olkusz z wrocławskiego oddziału Ostrych Zatruć.

Wall Street kupuje czarny scenariusz »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Na Wall Street hitem tego roku są spółki, których produkty mogą być podstawowym wyposażeniem bunkrów.

Jak odrolnić działkę? »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie Magdalena Piprek
Chcesz urzeczywistnić marzenia o własnym domu, ale twoje zasoby finansowe są ograniczone? Alternatywą może być zakup działki rolnej, z możliwością przekształcenia na budowlaną. Grunty rolne cieszą się sporym powodzeniem ze względu na atrakcyjną cenę.

Lider za mocny  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki w meczu 6. kolejki piłkarskiej IV ligi zmierzyli się w Bielawie z Bielawianką. Niestety, lider okazał się zbyt mocnym rywalem i pokonał podopiecznych Piotra Bolkowskiego 5:1.

Ciężarówka blokowała jezdnię »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
We wtorek 7 września samochód ciężarowy marki mercedes actross wylądował w rowie w okolicy Ludowa Polskiego. Naczepa pojazdu blokowała jezdnię.
Zdjęć: 3  

Zderzył się z tirem »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W piątek, 10 września na autostradzie A-4 w okolicy Jaworowa, doszło do zderzenia samochodu dostawczego fiat ducato z pojazdem ciężarowym z naczepą. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.
Zdjęć: 7  

Wypadek pięciu aut  »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do zderzenia pięciu samochodów osobowych doszło w piątek, 10 września na autostradzie A-4 w okolicy Witowic. W akcji ratowniczej udział wzięło 16 strażaków.
Zdjęć: 3  

Desperados Party w Brzegu »
Tekst opublikowany 2010-09-10, opracowanie red.
Mamy dla naszych czytelników pięć wejściówek na imprezę 11 września Desperados Party @ Big Star Club w Brzegu.
Zdjęć: 1  

Wolnoamerykanka na trybunach »
Tekst opublikowany 2010-09-10, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Na szkolnych trybunach przy ul. Staszica spotykają się młodzi ludzie, którzy rzadko zachowują się przykładnie. Okoliczni mieszkańcy mają dość nocnych "atrakcji". Dyrektor szkoły podejmuje działania prawne, policja interweniuje i... niewiele się zmienia.
Zdjęć: 2  

Pucharowe emocje »
Tekst opublikowany 2010-09-10, opracowanie as
Czarni Kondratowice kontra Strzelinianka Strzelin. Dwie ostatnie nasze drużyny grające w Pucharze Polski na szczeblu okręgu wrocławskiego zmierzą się ze sobą w 1/16 rozgrywek.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie red.
Zobacz film "Bazyl, człowiek z kulą w głowie", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu wypij kawę ze specjalnych kubków - wszystko to możesz wygrać wysyłając smsa.

Aktywne życie niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Na ulicy Kościuszki, tuż przy rondzie im. Zesłańców Sybiru, do 20 września można oglądać wystawę fotograficzną „Czas na Dolny Śląsk bez barier”. Przedstawia ona niezwykłe historie osób niepełnosprawnych, które mimo przeciwności losu, realizują się w życiu zawodowym i społecznym.
Zdjęć: 6  

O projektach i dotacjach »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie Opr. KK
W strzelińskim magistracie zorganizowano kolejne szkolenie dla organizacji pozarządowych na temat m.in. pisania projektów i dotacji,o które mogą się ubiegać stowarzyszenia, związki i fundacje.
Zdjęć: 1  

Szansa dla przedsiębiorczych  »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie opr. RW
Trwa kolejna edycja prestiżowego konkursu „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości”, ogłoszonego przez Komisję Europejską i organizowanego w Polsce przez Ministerstwo Gospodarki we współdziałaniu z marszałkami województw. Na zgłoszenia zrealizowanych z sukcesem „przedsiębiorczych” projektów czekają urzędy marszałkowskie w całej Polsce.
Zdjęć: 1  

„Złodzieje” z Solidarności cz. 3. »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie Wojciech Sitarz
Akcja wyprowadzenia 80 milionów z kont dolnośląskiej Solidarności nie zakończyła się z chwilą zdeponowania pieniędzy u kardynała. Gdy walizy z pieniędzmi leżały już bezpieczne w skrytce między arcybiskupią łazienką i gabinetem, Józef Pinior i Władysław Frasyniuk zaczęli planować dalsze posunięcia.
Zdjęć: 4  

Jest czego zazdrościć »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie UMW
W ubiegły piątek zostały otwarte duże inwestycje oświatowe zrealizowane przez władze Wiązowa. W zaledwie jeden rok powstało nowe przedszkole, a Zespół Szkół Publicznych, w wyniku rozbudowy, powiększył się niemal dwukrotnie.
Zdjęć: 5  

Promowanie swojskości »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Sceniczne występy lokalnych artystów, miejscowe oferty turystyczne, wyjątkowe rękodzieła oraz cała gama rodzimych produktów wytwarzanych od lat według unikalnych receptur. Wszystko to było na wyciągnięcie ręki podczas Pierwszego Jarmarku Produktu Lokalnego w Strzelinie.
Zdjęć: 17  

Projekt dla małych i mikroprzedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie D. Lejkowska
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów wspierających działalność gospodarczą w dziedzinie gospodarki elektronicznej, przyznawane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, Działanie 8.1.

Biletowa rewolucja »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej wprowadza elektroniczne bilety miesięczne dla podróżnych. Nowoczesna technologia już niebawem ułatwi podróżowanie pasażerom strzelińskiego PKS-u.
Zdjęć: 1  

Jedyny taki w Polsce »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie dp
Na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym powstał nowy kierunek dla studentów. Kierunek Inżynierii i Gospodarki Wodnej jest jedynym takim w Polsce.
Zdjęć: 2  

Powrót na pomost »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie Red.
Po wakacyjnej przerwie na pomosty powrócili młodzi sztangiści Strzelca Strzelin. W rozegranym w ubiegły weekend w Oławie turnieju o puchar Wrocławia, Strzelin reprezentował szesnastoletni Kacper Bień.
Zdjęć: 1  

Życzkowski powalczy o złoto »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Już za dwa tygodnie w Ciechanowie rozpoczną się Mistrzostwa Świata „mastersów” w podnoszeniu ciężarów. W imprezie udział zapowiedziało pięciuset zawodników i zawodniczek. Wśród nich jest Mirosław Życzkowski, który bronić będzie srebrnego medalu zdobytego przed rokiem w Sydney w Australii.
Zdjęć: 1  

Gang straszy »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie Justyna Wrzochul/RW
Zbierają się nocą, niszczą ławki, zaczepiają przechodniów, sikają na klatach schodowych, piją alkohol, rozrzucają butelki, są wulgarni i grożą ludziom. Mieszkańcy ulicy Dzieci Wrześni mieli już tego dosyć – postanowili poinformować o wszystkim naszą redakcję. Po artykule w ostatnim numerze Expressu Bolesławieckiego gang wyszedł z ukrycia i pokazał swoje prawdziwe oblicze. Nazywają się TDK, najprawdopodobniej naoglądali się zbyt dużo filmów o włoskiej mafii i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Na razie grożą, kpią z policji, niedługo zaczną bić.
Zdjęć: 3  

Cztery osoby nie żyją »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Dzisiaj około godziny 6 na drodze ze Strzelina do Wrocławia, między Borkiem Strzelińskim a Michałowicami, doszło do tragicznego wypadku. Cztery osoby nie żyją, 3 zostały ranne.
Zdjęć: 3  

Medale dla strażaków  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie UMS
Podczas ogólnopolskiego zlotu członków ochotniczych i zawodowych jednostek straży pożarnej, który w dniach 28 - 29 sierpnia odbył się w Sosnowcu, odznaczenia dostało dwóch naszych strażaków.

Rowerem przez niebo nad morze »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie Sylwia Chmielarz
Wyjazd nad Bałtyk nie musi oznaczać siedmiu godzin w podróży. Wystarczy ponad godzina lotu samolotem z Wrocławia, by odpocząć nad polskim morzem, na przykład jeżdżąc na rowerze.

Więcej transakcji, ceny stabilne »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Ceny transakcyjne mieszkań spadły w ośmiu miastach, a w siedmiu wzrosły, zaś indeks cen mieszkań nie zmienił się w sierpniu – wynika z analizy transakcji dokonanych przez klientów Open Finance i Home Broker.
Zdjęć: 1  

Oprocentowanie spada coraz wolniej »
Tekst opublikowany 2010-09-05, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Dynamika spadku oprocentowania depozytów wyhamowuje. W ciągu miesiąca oprocentowanie lokat obniżyło siedem banków – najmniej od stycznia bieżącego roku.

Strzelinianka gromi Pumę »
Tekst opublikowany 2010-09-05, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Piłkarze Strzelinianki Strzelin odnieśli pierwsze zwycięstwo w roli gospodarza. 4 września podopieczni trenera Bolkowskiego pokonali w Kondratowicach Pumę Pietrzykowice 4:1.
Zdjęć: 4  

Rynek do góry nogami »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Dla właścicieli jednostek funduszy inwestycyjnych sierpień nie był już tak udanym miesiącem jak lipiec, choć na 350 funduszy otwartych, zysk zanotowało blisko 190.

Zgorzelec miesiąc po powodzi »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie Justyna Wrzochul
Minął miesiąc od tragicznej powodzi, która dotknęła Zgorzelec. Dziennikarka Expressu Bolesławieckiego specjalnie dla naszych czytelników opisuje jak radzą sobie po powodzi mieszkańcy tego miasta. Okazuje się, że zgorzelniczanie do tej pory nie mogą otrząsnąć się po zdarzeniach, które miały miejsce gdy wylała Nysa Łużycka.
Zdjęć: 31  

Żigolo po wrocławsku »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie MG
Pójdzie z tobą do teatru, zatańczy na imprezie, poudaje twojego faceta na imieninach babci, a gdy zapadnie zmrok, spełni twoje najskrytsze łóżkowe fantazje. Tak przynajmniej deklaruje… Mężczyzna do towarzystwa.
Zdjęć: 1  

Najazd rycerzy na Prusy »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W ostatni weekend sierpnia Prusy znów przeżyły najazd rycerzy. Już po raz trzeci odbył się tam Turniej Pieszy o Miecz von Stillfrieda. Mimo niesprzyjającej pogody, przybyli na niego rycerze z całej Polski.
Zdjęć: 8  

Rzeki straszą »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie opr. aw
Aż do niedzieli ma obowiązywać trzeci stopień zagrożenia powodziowego. Stany alarmowe będą przekroczone w kilku miejscach.

Dziura i głośne TIR-y »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Mieszkańcy oraz kierowcy przejeżdżający przez Biały Kościół skarżą się na zły stan nawierzchni drogi w kierunku stacji PKP.
Zdjęć: 4  

Uwaga! Utrudnienia dla kierowców »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie opr. Anna Szudy
Sezon na remonty i inwestycje drogowe trwa. Przedstawiamy listę dróg wojewódzkich, na których kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.
Zdjęć: 1  

Panie nie sikaj! »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie Justyna Wrzochul
Pan Działo regularnie załatwia się na klatce schodowej przy ulicy Kościelnej 9 w Bolesławcu złoszcząc przy tym mieszkańców i urzędników, którzy nie mają środków do tego by pozbyć się wreszcie „śmierdzącego lokatora”.
Zdjęć: 11  

Specjaliści składają tomograf »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie AJ
Tomograf komputerowy przywieziony 25 sierpnia do Centrum Medycznego w Strzelinie jest przygotowywany do podłączenia oraz rozpoczęcia badań próbnych. Specjalnie wyszkolony zespół logistyków i techników pracuje nad zmontowaniem wielu różnych części w jedną całość.
Zdjęć: 4  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie red
Zobacz "Święty interes", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu pijąc kawę z nowych zestawów posłuchaj wrocławskich artystów, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Jarmarczna sobota »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie opr. KK
Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa do udziału w Jarmarku Produktu Lokalnego. Usytuowana wzdłuż ulicy Kościuszki oraz w Rynku impreza wystartuje o godzinie 10:10.

Lokalne podtopienia »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Wezbrana po gwałtownych opadach deszczu rzeki podtapiają pola i drogi na terenie gminy Strzelin.
Zdjęć: 3  

Uderzył w drzewo »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W czwartek bus VW T4 zjechał z drogi i uderzył w drzewo w okolicy Górca. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala w Strzelinie.
Zdjęć: 3  

Sekretarkę zatrudnię… »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie MG
Na lokalnych portalach z ogłoszeniami drobnymi co jakiś czas pojawiają się dwuznaczne oferty pracy dla kobiet. Zatrudniona pani za wyższą opłatą ma dobrze wykonywać obowiązki nie tylko biurowe.

Zawody strażackie »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie red.
Wojewódzkie zawody strażaków w Strzelinie.

Pierwszy dzwonek »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli nowy rok szkolny. Podwójne uroczysta była inauguracja w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie.
Zdjęć: 6  

Ostrzegawcze stany rzek »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Główne cieki wodne na terenie powiatu strzelińskiego osiągnęły stany ostrzegawcze. Oława, Krynka i Mała Ślęża są nieustannie monitorowane przez Gminne Centra Zarządzania Kryzysowego.
Zdjęć: 3  

Groźny wypadek »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
Do groźnego wypadku doszło na drodze 395 w Michałowicach. Samochód marki bmw zjechał do rowu i został całkowicie zniszczony. Szczęśliwie nikt nie został ranny.
Zdjęć: 3  

Krynka wylała  »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie Radosław Kwiatkowski
W środę 1 września, przed miejscowością Sarby, doszło do zalania drogi powiatowej przez rzekę Krynkę. Konieczna była interwencja strażaków. Przyczyną zdarzenia były intensywne opady deszczu.
Zdjęć: 6  

Dzisiaj
Środa 25 maja 2022
Imieniny
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Strzelin

OtoStrzelin.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl